Zachód słońca nad jeziorem Bled

Pośród gór znajduje się jezioro Bled, na środku którego dawno temu powstała mała wyspa i wybudowano mały kościół. Na jednym brzegu majestatycznie widnieje zbudowany na skale zamek Bled (Blejski grad), którego odbicie prezentuje się niesamowicie. Wystarczy mieć trochę szczęścia, aby móc obserwować malownicze kolory zachodu słońca nad jeziorem Bled.

Zmęczony po długiej podróży nad jezioro Bled i spacerze po miasteczku obserwując niebo i po sprawdzeniu prognozy pogody doszedłem do wniosku, że dzisiejszego wieczoru z zachodu słońca nic nie będzie i spokojnie wracałem odpocząć do hotelu. Usiadłem w ogrodzie i piłem kolejne łyki wody,a w tym czasie na niebie pojawiły się chmurki. Drzewa zasłaniały mi cały widok, lecz gdzieś pomiędzy konarami widziałem, że kilka minut później chmury zostały niesamowicie podświetlone przez zachodzące słońce. Nie mogłem już nic zrobić, bo nawet biegnąc ile sił w nogach nie zdążyłbym wrócić nad jezioro. Niestety niesamowity zachód słońca nad jeziorem Bled mi uciekł koło nosa.
W kolejnych dniach już nie ryzykowałem. Niezależnie od tego jaka była prognoza pogody oraz jakie warunki przed zachodem słońca pojawiały się na niebie, pakowałem plecak oraz statyw i szedłem nad brzeg jeziora, żeby oczekiwać zachodu słońca. Nie chciałem przegapić dobrych warunków.
Jak to z naturą – bywało różnie. Raz pojawiły się przyjemne kolory i chmurki, a drugiego wieczora już nic nie było. Tak to niestety bywa. Fajnie, że zamek Bled oraz cała skała, na której stoi są pięknie podświetlone w nocy. Jednak bardzo ubolewam, że wyspa z kościółkiem (Blejski otok) nie jest tak dobrze oświetlona. Zaledwie niewielkie światło jest rzucone na wieżę kościoła – wielka szkoda, bo po zachodzie słońca iluminacja tego miejsca przepięknie by się odbijała w wodzie. Nie można jednak mieć wszystkiego. Ciekawe czy władze miasta planują dokonać takiej inwestycji?
Mam nadzieję, że zaprezentowane poniżej zdjęcia zachodu słońca nad jeziorem Bled spodobają się Wam. Dajcie znać co o nich sądzicie.

słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca słowenia jezioro bled sunset zachód słońca

PS. Słowenię zwiedzaliśmy w terminie 10-17.07.2017. Jeżeli planujecie wybrać się do Słowenii to zachęcam do zapoznania z artykułem Słowenia informacje praktyczne, które pomogą Wam zaplanować i zorganizować swój własny wyjazd.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *