Busan na nocnych zdjęciach

Strzeliste budynki Busan, piękna, nowoczesna architektura nadbrzeża i niesamowity widok na całość z malutkiej Dongbaekseom Island. Dodajmy do tego żółcie, czerwienie i pomarańcze zachodzącego słońca oraz iluminację i połączenie szkła i metalu, a będziemy mieli wymarzoną scenerię na nocną fotografię w Busan. Wybierzecie się ze mną na wirtualny plener fotograficzny?

Siedząc przed mapą Korei Południowej, zastanawialiśmy się nad tym, które miejsca warto odwiedzić pod kątem zrobienia nocnych zdjęć Korei. Przeglądając przewodniki i zdjęcia w Internecie, wiedzieliśmy, że Busan na pewno musi znaleźć się na naszej liście.
Wieczór jest przyjemnie ciepły. Na niewielkiej wyspie Dongbaekseom Island (동백섬) znajduje się dookoła promenada pozwalająca zobaczyć piękną panoramę Busan. Jednak poziom chodnika nie jest wystarczający. Schodzimy na kamieniste wybrzeże, skąd rozpościera się jeszcze ciekawszy widok. Po smugach na kamieniach widać, że jest duży odpływ. Aga znajduje sobie wygodne miejsce z pięknym widokiem, aby poczytać, a ja w głowie komponuję kolejne kadry.
Teraz wystarczy tylko poczekać na odpowiednie światło, na to aż ognista kula zniknie za horyzontem i pięknie podświetli całe niebo. Statyw ustawiony, aparat naszykowany, kadr dobrany. Reszta zależna jest tylko od Matki Natury.

Porażka nocnych zdjęć w Busan?

I tu czekało mnie duże zaskoczenie. Nagle w oddali słyszę dźwięk gwizdka. Zupełnie go ignoruję. Później słyszę głos Agi – tego nie mogę zignorować. Okazuje się, że gwizdek był użyty przez strażnika, który wartko idzie w moją stronę. On pilnuje tego terenu i pokazuje mi na zegarek, że już jest zamknięte i że muszę sobie pójść. Ale jak to pójść? Przecież zachód słońca dopiero się zaczyna, a ja jeszcze nie mam żadnego ujęcia. Zaczynam grzecznie wyjaśniać, że ja jestem fotograf, że z daleka, że z Europy, że specjalnie tu przyjechałem na zdjęcia, że będę pokazywał w Polsce, jaka piękna jest Korea Południowa, że na dowód tego zdjęcia robię, że właśnie zachód słońca się zaczyna, że dobre światło mi powoli mija podczas tej rozmowy itd… Niestety Pan nie zna angielskiego, więc moje tłumaczenia chyba na niewiele się zdadzą, więc jeszcze raz to samo tylko na migi, na „machany” polsko-angielski, że próbuje pokazać, co ja tu robię do tego mam przyklejony uśmiech od ucha do ucha przez całą tę naszą dziwną konwersację itd. Nie wiem, co w końcu podziałało. Może mój wrodzony urok osobisty, a może moja obfita gestykulacja, a może słowotok. Nie ważne. Grunt, że podziałało i koniec końców pokiwał Pan z uśmiechem głową i powiedział „Ok, ok”. Uff kamień spadł mi z serca.

Już teraz mogłem rejestrować kolejne kadry, zmieniać położenie aparatu, przenosić się ze statywem. Pomimo że to fotografia krajobrazowa, fotografia architektury, która potencjalnie nie wymaga pośpiechu, to jednak trzeba się spieszyć. Chciałbym jak najwięcej zarejestrować różnych kadrów i ujęć, aby jak najwięcej skorzystać ze światła i jak najlepiej wydobyć piękno tego miejsca. Może któreś z tych ujęć przyozdobi ścianę w naszym mieszkaniu?
Robi się coraz ciemniej. Kolorów zachodzącego słońca na próżno szukać na nieboskłonie. Zaczyna się „drugie rozdanie” tego wieczoru. Piękna, nowoczesna architektura Busan najlepiej prezentuje się na nocnych zdjęciach i chcę zdążyć to uwiecznić. Mijają kolejne minuty, rejestruję kolejne kadry, kolejne pomysły na ujęcia rodzą się w głowie.
Ach, co to był za wieczór pełen niespodzianek, nieoczekiwanych wizyt i niesamowitych widoków. Zapraszam do pełnej kolorów galerii zdjęć, które miałem przyjemność zarejestrować, aby pokazać, jak wyglądają nocne zdjęcia w Busan.

korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan korea południowa busan night photo nocne zdjęcia pusan

PS. Podróż do Korei Południowej odbyła się w terminie 4 – 20.10.2017 roku. Zapraszam do zapoznania się z relacją pisaną na gorąco podczas podróży „Korea Południowa – zapiski z podróży” oraz do wpisu „Korea Południowa – informacje praktyczne“, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u