Dubai Fountain i Burj Khalifa na nocnych zdjęciach

Niezliczone ilości stali i szkła, które są pięknie podświetlone na tle granatowego nieba, wyglądają bajecznie. U podnóży obecnie najwyższego budynku na świecie, zbudowano największą na świecie tańczącą fontannę (Dubai Fountain), która wykorzystuje olbrzymie ilości wody, aby stworzyć niesamowity pokaz. Wszystko to znajduje się w Dubaju. Zobaczmy, jak wygląda Burj Khalifa i Dubai Fountain nocą.

Wybierając się do Dubaju, wiedziałem, że prędzej czy później znajdziemy się pod najwyższym budynkiem na świecie. Burj Khalifa przyciągał nas jak magnes. Wiecie, że bardzo lubię nocną fotografię miast. Koniecznie chcieliśmy pojawić się w parku Burj Khalifa po zachodzie słońca, gdy setki tysiące ton stali i szkła będzie podświetlone, a u jego podnóży zabrzmi piękna muzyka i zacznie się pokaz tańczących fontann.

Dubai Fountain – magiczny pokaz fontann

Dubai Fountain to największa i najwyższa tańcząca fontanna na świecie. Sztuczne jezioro Burj Khalifa Lake ma ok. 12 hektarów powierzchni i ponad 275 metrów długości. Fontanna potrafi wystrzelić strumień wody na ponad 150 metrów wysokości. Otwarcie fontanny nastąpiło 8 maja 2009 roku, a budowa kosztowała ponad 210 milionów dolarów.
Wyobrażacie sobie pokaz, podczas którego używa się ponad 6600 żarówek, kilkadziesiąt kolorowych projektorów i różnych laserów. Podobno fontanna może pokazać ok. 1000 różnych wodnych układów, używając ponad 88 000 litrów wody. W tle pokazu możemy posłuchać bardzo różnej muzyki – od Michaela Jacksona, przez klasykę i operę, po utwory Lady Gagi, Adele, Celin Dion czy Adrea Bocelli. Pokaz fontann stanowi doskonałe widowisko pełne kolorów, wody i pięknej muzyki. Oczywiście nie możemy zapomnieć, jaki budynek stanowi tło dla tego pokazu – obecnie najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa.zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain

Iluminacja wieży Burj Khalifa

Konstrukcja Burj Khalifa jest obecnie najwyższym budynkiem na świecie. Jest bardzo smukły, a wieczorem w okolicach zachodu słońca prezentuje się niesamowicie. Olbrzymie powierzchnie szkła odbijają światło, a do tego umieszczono w jego konstrukcji niezliczoną ilość oświetlenia, które w nocy nadaje wieży Burj Khalifa niesamowitego klimatu.
Koniecznie trzeba przybyć tu wieczorem, aby móc podziwiać pokazy. Piszę pokazy, ponieważ każdy jest inny. Inaczej układają się snopy światła, są w różnych kolorach, a na ścianie wyświetlają się różne napisy. Budynek Burj Khalifa mieni się w licznych światłach i przepięknych kolorach. Każdy pokaz fontann i iluminacji na budynku jest inny, więc warto spędzić tu trochę czasu, aby nacieszyć oko. Całość robi niesamowite wrażenia. Budynek jest tak wysoki, że trudno zobaczyć całe jego odbicie w sztucznym jeziorze stworzonym w Parku Burj Khalifa.
Dookoła jest mnóstwo restauracji i innych budynków. Wszystkie są niesamowicie oświetlone i przepięknie odbijają się w wodzie jeziora Burj Khalifa Lake. Koniecznie przespacerujcie się jego brzegami, aby zobaczyć z każdej perspektywy to niesamowite miejsce. Pomimo olbrzymiej ilości ludzi, to miejsce jest bardzo romantyczne, a czym dalej odejdziemy od mostu Souk Al Bahar Bridge, tym ich będzie mniej.zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain

Dubai Fountain i Burj Khalifa nocą informacje praktyczne

Pokaz fontann Dubai Fountain jest bezpłatny i odbywa się codziennie (oprócz piątku) o 13:00 i 13:30, natomiast w piątek pokaz jest o 13:30 i 14:00. Jednak jak dla nas to w ciągu dnia pokaz jest mało spektakularny. Najciekawsze są pokazy wieczorem, które odbywają się co 30 minut w godz. 18:00 – 23:00. Każdy pokaz trwa ok. 3-5 minut. Przygotujcie się na dużą ilość ludzi. Nie ma tu idealnego miejsca na oglądanie pokazu. Wszędzie będzie dużo ludzi, więc warto pojawić się przed pokazem dużo wcześnie. Na pewno warto sprawdzić kilka punktów: Souk Al Bahar Bridge, stoliki w okolicznych restauracjach, salon Apple’a, czy taras widokowy Burj Khalifa.
Uwaga – na głównym mostku Souk Al Bahar Bridge przedzielającym Burj Khalifa Lake nie można robić zdjęć przy użyciu statywu. W bardzo grzeczny, lecz przekonujący sposób przekazał mi tę informację strażnik w momencie, gdy rozstawiałem statyw. W innych miejscach nie miałem żadnych problemów.
Jeżeli ktoś ma ochotę, to może pokaz fontann oraz iluminacji na Burj Khalifa oglądać z poziomu tradycyjnych arabskich łódek (abra) lub przespacerować się po tzw. Dubai Fountain Boardwalk. Są to dodatkowo płatne atrakcje.

zea dubaj burj khalifa nocne zdjęcia dubai fountain

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u