Jak wygląda Warszawa na nocnych zdjęciach z tarasu widokowego?

Fotografia nocna miast ma coś w sobie, co przyciąga, kusi i chce się więcej. To możliwość uwiecznienia miasta w zupełnie innej, ciekawszej i nie zawsze oczywistej odsłonie. Połączenie pięknych kolorów świateł, iluminowanych budynków, oświetlenia ulicznego, ruchu samochodów, przechodniów i granatowego nieba. Zapraszam do kolejnej odsłony Warszawy, zaprezentowanej na nocnych zdjęciach, uchwyconej z poziomu 30. i 40. piętra.

Trochę ponad rok temu miałem okazję przez kilka dni oglądać Warszawę przez wizjer aparatu, rejestrując jej oblicze z poziomu ulicy. Jak na duże miasto przystało, zawsze warto wybrać się tu wieczorową porą, gdy światła rozbłyskują, budynki zaczynają świecić, a niebo przybiera przyjemną ciemną, lecz jeszcze nie czarną barwę.
Tym razem miałem trochę inny pomysł na uwiecznienie Warszawy na nocnych zdjęciach. Chciałem wejść gdzieś wysoko i z poziomu kilkudziesięciu pięter móc zobaczyć panoramę stolicy. Oczywistym miejscem na tego typu ujęcia jest Pałac Kultury i Nauki, gdzie możemy wjechać na 30. piętro i z poziomu tarasu widokowego czekać na odpowiednie światło.

Niestety nie możemy w pełni cieszyć się widokiem, gdyż jesteśmy ograniczeni kratką zabezpieczającą wnęki. Nie jest łatwo ustawić odpowiednio statyw, wcisnąć obiektyw pomiędzy metalowe kratki i skomponować ujęcie, tak, aby nic nie wchodziło nam w kadr. Tu kawałek muru, tu znów metalowa krata, to ludzie błyskający fleszami, licznie robiący sobie selfie, a czas i dobre światło nieubłaganie szybko przemija. Do tamtego wieczoru mocno wiało, co jeszcze utrudniało robienie nocnych zdjęć Warszawy. Oczywiście nie mogę tylko narzekać, bo widok jest piękny i całe szczęście ktoś, kto odpowiada za to miejsce, nie wpadł na pomysł, aby zainstalować zamiast krat np. szyby lub pleksiglas.
Jedno jest pewne, jeżeli nie byliście w Warszawie, a chcecie zobaczyć jej piękną panoramę, to z czystym sumieniem polecam ten bardzo popularny punkt na mapie stolicy.

Dzień później miałem okazję zarejestrowania kilku kadrów z poziomu 40. piętra Hotelu Marriott. W tym miejscu chciałbym podziękować obsłudze hotelu za taką możliwość.

Już bez zbędnego przedłużania zapraszam Was serdecznie na nocne zdjęcia Warszawy. Mam nadzieję, że poniższe kadry przypadną Wam do gustu.

warszawa nocne zdjęcia zachód słońca Hotel InterContinental Warszawa Złota 44
Warszawa. Nocne zdjęcia ścisłego centrum.

warszawa nocne zdjęcia zachód słońca Hotel InterContinental Warszawa Złota 44 Hotel marriott warszawa nocne zdjęcia zachód słońca złota 44 warszawa nocne zdjęcia zachód słońca pkin novotel Pałac Kultury i Nauki warszawa nocne zdjęcia zachód słońca złota 44 warszawa nocne zdjęcia zachód słońca novotel warszawa nocne zdjęcia zachód słońca novotel stadion narodowy warszawa nocne zdjęcia zachód słońca Hotel InterContinental Warszawa złota 44 warszawa nocne zdjęcia zachód słońca złota 44 warszawa nocne zdjęcia zachód słońca pkin Pałac Kultury i Nauki złota 44 Hotel InterContinental Warszawa warszawa nocne zdjęcia zachód słońca pkin Pałac Kultury i Nauki złota 44 warszawa nocne zdjęcia zachód słońca pkin Pałac Kultury i Nauki złota 44 warszawa nocne zdjęcia zachód słońca pkin Pałac Kultury i Nauki złota 44

warszawa nocne zdjęcia zachód słońca złota 44 Hotel InterContinental Warszawa
Warszawa. 40. piętro – autoportret z widokiem na miasto :)

warszawa nocne zdjęcia zachód słońca złota 44 Hotel InterContinental Warszawa warszawa nocne zdjęcia zachód słońca złota 44 Hotel InterContinental Warszawa

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u