Panorama Wrocławia ze Sky Tower

Sky Tower stoi we Wrocławiu już jakiś czas. Niestety, to co mamy pod nosem, jest bardzo daleko i nigdy nie było okazji, aby wybrać się w te okolice. Sami rozumiecie podróż tramwajem kilka przystanków to co najmniej wyprawa na drugi koniec świata – nigdy nie jest po drodze. Wiele osób pytało jak wygląda panorama Wrocławia ze Sky Tower, czy warto wybrać się na ten punkt widokowy, a mi głupio było odpowiadać, że właściwie nigdy nie byłem w tej galerii, tym bardziej nie podziwiałem widoku panoramy Wrocławia z 49 piętra wieżowca.

Postanowiłem w końcu to zmienić i któregoś pięknego listopadowego dnia wybrałem się z aparatem w plecaku i statywem pod pachą w okolice budynku Sky Tower, aby wjechać windą na punkt widokowy.
Stoję grzecznie z biletem w ręku w niewielkiej kolejce i czekam na swoją kolej. Szkoda, że nie ma w okolicach wejścia do głównej windy, którą wjeżdża się na najwyżej położony taras widokowy w Polsce, żadnych tablic informacyjnych o budynku, konstrukcji, pomysłu, historii czy czegokolwiek, co uprzyjemniłoby oczekiwanie.
Wszyscy stoimy na zewnątrz, bo w środku nie ma wystarczającej ilości miejsca, abyśmy się zmieścili. Dodatkowo brak jakiejkolwiek informacji o tym, że trzeba kupić bilet i to nie w tym miejscu, gdzie stoimy, a w wejściu obok. Zwykła tablica informacyjna wystarczyłaby, bo skąd biedny turysta, który jest już przesycony emocjami, że zaraz wjedzie na taras położony ponad 200 metrów nad poziomem ulicy, ma o tym wiedzieć?

Przychodzi nasza kolej, wsiadamy w parę osób do windy, pan ochroniarz wciska przycisk z napisem 49 i jedziemy w górę. Gdyby nie licznik, to nawet nie wiedziałbym, że ruszyliśmy. Winda wzbija się tak delikatnie, że prawie nie czuć. Cyferki zmieniają się dosyć szybko i po dłuższej chwili jesteśmy już na szczycie. Teraz będę mógł ocenić, czy rzeczywiście panorama Wrocławia ze Sky Tower jest warta zachodu.
Celowo wybrałem godzinę wjazdu na górę w okolicach zachodu słońca, aby móc uwiecznić Wrocław tuż po tym jak słońce zajdzie za horyzontem, a miasto zabarwi przyjemne, ciemno niebieskie niebo, na tle którego rozbłysną liczne uliczne światła. Teraz jest ten czas i ten moment. Matryca zaczyna rejestrować kolejne kadry, jednak musi się śpieszyć, bo czasu na podziwianie widoku jest niewiele, zaledwie 15 minut.
Czy panorama Wrocławia ze Sky Tower robi wrażenie? Czy warto wybrać się na ten najwyższy punkt widokowy w Polsce? Czy widok na Wrocław z ponad 200 metrów robi wrażenie? Najlepiej, aby każdy wyrobił sobie własne zdanie na ten temat, a poniżej znajdziecie to, co udało mi się zarejestrować z samej góry. Może te kilka kadrów pomoże komuś podjąć decyzję.panorama sky tower taras widokowy sunset panorama sky tower taras widokowy sunset panorama sky tower taras widokowy sunset

Panorama Wrocławia ze Sky TowerPanorama Wrocławia ze Sky Tower

Panorama Wrocławia ze Sky Towersky tower taras widokowy sunset sky tower taras widokowy sunset Panorama Wrocławia ze Sky Tower

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u