Most Rędziński – najwyższy most w Polsce

We Wrocławiu znajduje się prawdopodobnie najwięcej mostów spośród polskich miast. Całe mnóstwo kładek, małych mostków i mostów jest porozrzucanych po całym terenie miasta. Wśród nich znajduje się ten jeden jedyny, znany kierowcom autostradowej obwodnicy Wrocławia (AOW). Najnowszy, najwyższy most w Polsce, czyli Most Rędziński.
Umowa dotycząca budowy mostu zaprojektowanego m.in. przez Zespół Badawczo-Projektowy „Mosty – Wrocław”, któremu przewodził wykładowca Politechniki Wrocławskie profesor Jan Biliszczuk, została podpisana 20 maja 2008 roku. Po ponad 3 latach, a dokładnie 31 sierpnia 2011 roku, Most Rędziński został oddany do użytku.
Most Rędziński posiada kilka naj: najwyższy pylon w Polsce (122 metrów wysokości), najdłuższe przęsło żelbetowe w Polsce (256 metrów), najdłuższy most żelbetowy podwieszony na jednym pylonie (most główny: 612 metrów, a wraz z drogami dojazdowymi 1742 metry), największy powierzchniowo żelbetowy most na świecie (70 000 m2 ) i pewnie wiele innych „naj”.
Z mojego punktu widzenia najważniejsze są tworzące konstrukcje, pięknie podświetlone wanty, których jest 160 o łącznej długości 25 km. To one wraz z spinającym je pylonem zachęciły, aby pojawić się w niedalekiej okolicy ze statywem i aparatem oraz zarejestrować parę klatek.
Wstyd się przyznać, ale mam ogromne zaległości fotograficzne we Wrocławiu. Jednak najczęściej jest tak, że to, co człowiek ma pod ręką zawsze jest najdalej, lecz koniec końców udało się wybrać z grupką znajomych na wieczorny plener w okolice Mostu Rędzińskiego.
Najpierw długie oczekiwania zachodu słońca, później piękno granatowego nieba, aby móc wykonać kilka kadrów, które będą nagrodą za zmarznięte i skostniałe dłonie, za drobny katar i delikatne wychłodzenie spowodowane przenikliwym wiatrem.
Most Rędziński ma w sobie coś, co przyciąga, co nakazuje się tu wybrać i nacisnąć kilka razy spust migawki w aparacie. Pomimo, że we Wrocławiu mamy ponad 100 mostów to ten na pewno przez fotografów będzie często odwiedzany i fotografowany, bo zawsze słowa: największy, najwyższy i inne z przedrostkiem naj, przyciągają. Druga sprawa – jest on po prostu piękny i doskonale prezentuje się na zdjęciach po zachodzie słońca.

Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, najwyższy most w Polsce, rędziński blue hour, mosty wrocławia Wrocław, najwyższy most w Polsce, rędziński blue hour, mosty wrocławia Wrocław, Most Rędziński, najwyższy most w Polsce Wrocław, najwyższy most w Polsce, rędziński blue hour, mosty wrocławia Wrocław, najwyższy most w Polsce, rędziński blue hour, mosty wrocławia Wrocław, najwyższy most w Polsce, rędziński blue hour

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u