Most Rędziński spowity we mgle

Historie tę przerabiałem już nie raz. Jest wolny dzień, sobota. Normalny człowiek, gdy nie musi nigdzie wstawać, smacznie sobie śpi i śni o przyjemnych sprawach. Niestety są tacy co to nie mogą wysiedzieć w miejscu lub po prostu szkoda im marnować czasu na spanie. Z olbrzymią nadzieją budzą się w środku nocy, aby ubrać się ciepło, zabrać aparat i statyw i wybierają się na plener foto. Dzisiejszym celem jest Most Rędziński we Wrocławiu.

Zimowe plenery w przeciwieństwie do letnich mają ten atut, że nie trzeba wstawać bardzo wcześnie. Na dworze jest zimno, delikatny mróz pokrył gałęzie drzew, a lód pojawił się w większości kałuż. Powoli kończy się noc i zaczyna nowy dzień. Wymyśliłem sobie, że pojadę zobaczyć jak wygląda najwyższy most w Polsce – Most Rędziński o wschodzie słońca.

Most Rędziński o wschodzie słońca

Kręciłem się po brzegu odry, szukałem kadrów i czekałem na poranny spektakl wschodzącego słońca. Pomimo przyjemnych warunków: delikatna mgiełka i mroźne powietrze to wschód słońca mocno rozczarował. Nie było chmurek, które powinny być pięknie podświetlone wschodzącym słońcem, a całość tworzyć wspaniałe tło dla Mostu Rędzińskiego. Niestety nie dzisiaj, nie tym razem. Tak to już jest w fotografii krajobrazu, że trzeba sobie wychodzić miejsce i odpowiednie warunki oświetleniowe. Bez tego ani rusz.

most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca sunrise
Wrocław. Most Rędziński o wschodzie słońca.

most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca sunrise most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca sunrise

Most Rędziński o zachodzie słońca

Postanowiłem, że skoro zacząłem dzień włócząc się pod Mostem Rędzińskim z marnym skutkiem to także zakończę ten sobotni dzień w tym samym miejscu. Może będę miał więcej szczęścia. Co więcej udało się namówić znajomych co by nie biegać ze statywem i aparatem samemu po brzegu Odry.
Zachód słońca nie zapowiadał się zbyt spektakularnie. Można śmiało stwierdzić, że właściwie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że nic z tego nie będzie. Dosyć gęste niskie chmury zasłoniły dolną część nieba i były na tyle szczelne, że słońca nie było widać od dłuższego czasu. Normalnie nie wychodziłbym z domu. Jednak co poradzić. Człowiek umówił się z Moniką i Sebastianem, a dodatkowo to był jedyny wieczór w tygodniu, w którym mogłem pojechać na zdjęcia. Jadąc samochodem cały czas spoglądaliśmy przez okna czy coś się zmienia na niebie. Niestety chmury jak były nisko zawieszone tak są nadal.
Przyjechaliśmy na miejsce w niewielkiej odległości od Mostu Rędzińskiego. Okazało się, że sam czubek najwyższego mostu w Polsce jest spowity w delikatnej mgiełce. Nadal szarość dookoła mostu Rędzińskiego zasmucała, lecz coś zaczynało się dziać. Czym bliżej było do godziny zachodu słońca tym mgiełka gęstniała i opadała coraz niżej. Dodatkowo była pięknie podświetlona przez światła oświetlające pylon mostu. W ciszy i spokoju obserwowaliśmy zanikanie mostu w mgle. Tak zakończył się dzień. To był dobry dzień.

most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset
Wrocław. Most Rędziński o zachodzie słońca.

most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunsetmost rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset most rędziński wrocław mosty wrocławia wschód słońca misty sunset

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u