Serce Nadodrza czyli kafelkowa atrakcja we Wrocławiu

Szare podwórka we wrocławskiej dzielnicy Nadodrze od pewnego czasu zdobi piękne, wielkie i bardzo kolorowe serce. Serce Nadodrza zostało wykonane z około 400 ręcznie robionych kafli przez okolicznych mieszkańców i ludzi związanych z tym miejscem. Czyż nie wygląda niesamowicie?

Ostatnio we Wrocławiu włóczyliśmy się po dzielnicy Nadodrze, chcąc zobaczyć bajecznie kolorowe podwórka. Zdecydowanie będąc w tej okolicy, nie mogliśmy, nie podejść na ulicę Rydygiera 43, aby zobaczyć piękne, wielkie serce, które wisi tam od kilku lat – Serce Nadodrza. Jakoś tak się złożyło, że do tej pory nie mieliśmy okazji zawitać do tego miejsca.
9 kwietnia 2016 roku nastąpiło uroczyste odsłonięcie. Przez kilka miesięcy piękną mozaikę tworzyli tutejsi mieszkańcy i osoby związane z tym miejscem. Do projektu zaangażowali się wszyscy. Dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a także seniorzy. Każdy miał możliwość stworzenia swojego fragmentu tego dzieła. Każdy kafelek tworzący Serce Nadodrza jest unikalny i bajecznie kolorowy.
Dokładnie nie wiemy, ile jest tych kafelek. Nadia próbowała kilkukrotnie liczyć, lecz to nie taka łatwa sprawa. Podobno jest ich około 400, może trochę więcej, może trochę mniej. Nie ma to znaczenia. Każdy z nich jest po prostu piękny.
To niby tylko jedno wielkie serce, jednak tak nam się spodobało, że musieliśmy napisać o nim osobny wpis, aby inni mieszkańcy Wrocławia, a także przyjezdni, wiedzieli o tej mało popularnej atrakcji Wrocławia. Warto się tu przespacerować i zobaczyć. Zaraz obok, dosłownie na sąsiadującej, położonej w głębi parkingu ścianie, znajdziecie również pięknie kolorowe dzieło. Czyż nie potrzeba nam tak bardzo optymistycznych miejsc?
Podobno Serce Nadodrza to projekt, który cały czas jest aktywny, tzn., że powstają kolejne kafelki. Niesamowite jest to, że czasami tak bardzo niewiele potrzeba, aby zrobić coś tak optymistycznego i pogodnego. Coś, co sądzę, że stanowi nie lada atrakcję dla turystów odwiedzających Wrocław. Poza słynnymi wrocławskimi krasnalami jest wiele kolorowych miejsc na mapie Wrocławia, a na pewno Serce Nadodrza zasługuje na to, aby tu przyjść i zobaczyć tę ferie barw.
Będąc w okolicy, pamiętajcie, aby pójść kilka ulic dalej w stronę ulicy Franklin Delano Roosevelta i tam wejść na kolejne bajecznie kolorowe miejsce, czyli kolorowe podwórka na kolorowe podwórka na Nadodrzu. To ciekawy pomysł na niecodzienny spacer po Wrocławiu.

wrocław nadodrze rydygiera serce nadodrza wrocław nadodrze rydygiera serce nadodrza wrocław nadodrze rydygiera serce nadodrzawrocław nadodrze rydygiera serce nadodrza wrocław nadodrze rydygiera serce nadodrza wrocław nadodrze rydygiera serce nadodrza wrocław nadodrze rydygiera serce nadodrza wrocław nadodrze rydygiera mural atrakcje wrocławia

wrocław nadodrze rydygiera mural atrakcje wrocławia wrocław nadodrze rydygiera mural atrakcje wrocławia wrocław nadodrze rydygiera mural atrakcje wrocławia wrocław nadodrze rydygiera mural atrakcje wrocławia wrocław nadodrze rydygiera mural atrakcje wrocławia

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *