Popeye Village – atrakcja dla dzieci na Malcie

Malownicza zatoka Anchor Bay, na zboczu której stoją malutkie, kolorowe, krzywe małe domki. W pierwszej chwili można pomyśleć, że to krajobraz iście bajkowy. Popeye Village to specjalnie wybudowana sceneria na potrzeby filmu Popeye. To magiczna wioska, którą zamieszkiwał słynny marynarz, amator szpinaku, Popeye wraz ze swoją narzeczoną Olive Oyl oraz rywalem Bluto.

malta popeye village
Popeye Village – atrakcja dla dzieci na Malcie.

Wchodzimy do bajkowej wioski Sweethaven. Małe, intensywnie kolorowe domki. Krzywe dachy, krzywe ściany. Po ulicach przechadza się Popeye z fajką w ustach i czapką kapitańską na głowie, za którym podąża Olive Oyl. Wchodzimy do budynku poczty, odwiedzamy dentystę, klub, w którym znajduje się scena z pojedynku bokserskiego. Wchodzimy po schodach do mini sali kinowej, gdzie można zobaczyć film związany z tym miejscem. Czujemy się jak bohaterowie bajki o Popeye’u. Co jakiś czas odbywają się pokazy, teatrzyk kukiełkowy itd. Są miejsca dla dzieci, gdzie można „połowić ryby”, rzucać woreczkami z groszkiem do puszek. Aktorzy przebrani za postaci z bajki naprawdę wczuwają się w swoje role, tworząc przyjemną atmosferę.

Dlaczego na Malcie znajduje się Popeye Village?

Pod koniec 1979 roku powstała tu sceneria do nakręcenia filmu Popeye. Najczęściej po skończeniu kręcenia filmu sceneria jest rozbierana, jednak w tej konkretnej historii było inaczej. Podobno kontrakt pomiędzy rządem Malty a ekipą filmową zakładał, że warunkiem uzyskania pozwolenia na zbudowanie tu wioski Sweethaven jest także budowa falochronu w zatoce Anchor Bay. Niestety filmowcy nie wywiązali się z umowy, więc rząd zakazał rozebrać powstałą scenerię, która przeszła na ich własność.

Na końcu zabudowań znajduje się płytki basen dla dzieci, pośrodku którego znajduje się konstrukcja zjeżdżalni, tarasów i korytarzy. Przyjemne miejsce dla dzieci. Nadii najbardziej podobało się właśnie tutaj – ślizgawka wprost do wody – to jest to. W samej zatoce Anchor Bay także jest miejsce, aby móc pływać w krystalicznie czystej wodzie, poskakać na trampolinie i zasmakować słonecznej kąpieli.

Przyjechaliśmy tu z Nadią z zamiarem spędzenia prawie całego dnia. Mam jednak wrażenie, że zwiedzanie bajkowych domków sprawiło większą radość rodzicom niż Nadii. W przeciwieństwie do nas najbardziej była zainteresowana zabawami w basenie na zjeżdżalniach oraz przy „łowieniu ryb”.
Ogólnie jest tutaj tylko kilkanaście domków. Jeżeli ktoś chce zobaczyć tylko domki to będzie to bardzo krótka i droga wizyta. Miejsce jest ciekawe, bo oryginalne. Niestety ma dużą wadę – za oryginalne rzeczy trzeba zapłacić i to słono. Bilety nie należą do najtańszych!

Jeżeli kogoś nie interesuje zwiedzanie wioski Popeye Village od środka to można ją zobaczyć za darmo. Z góry zatoki Anchor Bay jest doskonały widok na całą filmową scenerię. Piękne miejsce z malowniczą zatoczką i bajkowymi domkami. Niezależnie od tego czy ktoś będzie chciał wejść do środka, czy tylko z góry to uważamy, że warto tu przyjechać, aby zobaczyć to oryginalne miejsce. Jeżeli bylibyśmy tutaj bez Nadii to na pewno nie zdecydowalibyśmy się zapłacić tak drogiego wstępu i całość oglądalibyśmy tylko z góry.malta popeye village malta popeye village malta popeye village

malta popeye village
Wnętrze jednego z domów w wiosce Popeye’a.

malta popeye village malta popeye village

malta popeye village
„Łowienie ryb” w wykonaniu Nadii.
malta popeye village
Narzeczona Olive Oyl podczas przedstawienia kukiełkowego.

malta popeye village malta popeye village

malta popeye village
Słynny marynarz Popeye oraz jego dziewczyna Olive Oil.

malta popeye village malta popeye village malta popeye village

malta popeye village
Niestety Nadia nie chciała dać namówić się na podobne zdjęcie – gdyby to była Świnka Peppa to co innego :)
malta popeye village
Nadii najbardziej ze wszystkich atrakcji podobały się ślizgawki w basenie.

malta popeye village malta popeye village

malta popeye village
Piękna zatoka Anchor Bay z możliwością kąpieli.

Popeye Village informacje praktyczne

Wioska Popeye Village położona jest w zatoce Anchor Bay, do której można dojechać autobusem #237 z przystanku Ghadira (Mellieha Bay). Wstęp nie jest tani – kosztuje ok. 15 EUR dla osoby dorosłej i 10 EUR dla dziecka. Dzieci poniżej 3 roku życia wstęp za darmo.

PS. Podróż odbyła się w terminie 7-18.10.2015 roku. Zapraszam do zapoznania się z Malta i Gozo – zapiski z podróży oraz artykułem Malta i Gozo informacje praktyczne, który zawiera dużo pomocnych materiałów dla tych, którzy planują wybrać się na Maltę.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u