Park Miniatur, czyli ciekawa atrakcja dla dzieci w Polsce?

Mamy ogromny problem. Wszystkie ciocie, wujkowie, babcie, znajomi i inni, którzy krakali, teraz będą musieli pomóc sfinansować wyjazd, bo Nadia dokonała wyboru. Ale o co chodzi? – ktoś spyta. Już spieszę wyjaśnić. Park Miniatur i weekendowa wizyta w nim jest wszystkiemu winna.

park miniatur inwałd
Hagia Sophia. Stambuł.
park miniatur inwałd
Kto idzie zobaczyć kolejną atrakcję? „Me, me, take me…”

Przed wejściem na teren parku obiecaliśmy sobie, że zobaczymy, które miejsce spodoba się Nadii najbardziej i wpiszemy je na naszą wirtualną listę celów podróżniczych z wysokim priorytetem. No i stało się – będziemy musieli (chcieli) pojechać, zobaczyć dziwne twarze uwiecznione w kamiennych rzeźbach, znajdujące się na Rapa Nui. Tak, tak Nadia najwięcej czasu spędziła właśnie przy kopiach rzeźb na Wyspie Wielkanocnej. Jednak jak i kiedy tego dokonać? Ostatnie losowania lotto jakoś przegapiliśmy i szanse na 25 mln uciekły nam sprzed nosa, zatem będzie trzeba znaleźć inny sposób na nazbieranie niezbędnej kwoty, aby dotrzymać danego słowa naszej malutkiej Nadii. I co Wy teraz na to powiecie?

park miniatur inwałd
Rapa Nui, czyli Wyspa Wielkanocna – teraz już nie ma odwrotu – Nadia wybrała – będzie to tylko kwestią czasu.
park miniatur inwałdpark miniatur inwałd

Wróćmy jednak do samego miejsca. Park Miniatur bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Zawsze sceptycznie podchodziłem do takich atrakcji, bo jakoś preferuję zobaczyć to zawsze w oryginale. Wtedy możemy poczuć klimat, porozmawiać z ludźmi, posiedzieć na ławce, czy nakarmić gołębie na placu. Jednak spędzone kilka godzin w Parku Miniatur minęło bardzo szybko. To bardzo interesujące miejsce dla dzieci i dorosłych, spełniające edukacyjną rolę.

park miniatur inwałd
W trakcie wycieczki szybki skok w Polskie Tatry. A co.
park miniatur inwałd
Stadion Narodowy We Warszawie.

Każdy „eksponat”, a jest ich 50, to kopia wykonana w skali najczęściej 1:25 ciekawej atrakcji znajdującej się w Polsce i na świecie. Jak zawsze wybór przy tworzeniu Parku Miniatur był na pewno szalenie trudny i możemy sobie ponarzekać, dlaczego akurat wybrano te konkretne obiekty. Żałuję, że nie ma tu czegoś typowo azjatyckiego (nie licząc świątyni Taj Mahal) np. świątyni Angkor Wat, krainy tysiąca pagod w Bagan, czy może magicznego wulkanu Bromo lub świątyni Wat Po w Bangkoku. Jak każdy wybór, zawsze będzie subiektywny.

park miniatur inwałd
Pałac w Mosznej jest to zabytkowa położona we wsi Moszna.
park miniatur inwałd
Zamek w Pieskowej Skale jest położony na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Park Miniatur umożliwia podczas krótkiej wizyty zobaczyć wiele ciekawych miejsc z całego świata. Rozpoczęliśmy naszą wędrówkę od rzeźby głów prezydentów USA w Mount Rushmore, aby po chwili przenieść się do Turcji i móc oglądać świątynię Hagia Sophia, a następnie wrócić na kontynent północnoamerykański i stanąć przed Białym Domem w Waszyngtonie. To wszystko w kilka minut – prawda, że ekspresem?

park miniatur inwałd
Morze kuleczek, bo od intensywnego zwiedzania trzeba czasem odpocząć.
park miniatur inwałd
Kto ze mną jedzie do kolejnej atrakcji?

Nie ma sensu tu wymieniać, każdego z obiektu, lecz jest tego całkiem sporo, a wszystko pięknie zaprezentowane i doskonale wykonane.

park miniatur inwałd
Nasza mała podróżniczka nie wytrzymała tempa i na Placu Świętego. Marka po prostu usnęła.

Część Parku Miniatur z obiektami z Polski mocno mnie zawstydziła. O ile miejsca ze świata były mi znajome, to wstyd się przyznać, lecz te rodzime sprawiły mi ogromną trudność i musiałem się posiłkować opisami na tabliczkach umieszczonych przy każdym z obiektów. Jednak stare porzekadło Stanisława Jachowicza „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie” jest jak najbardziej aktualne.

park miniatur inwałd
Romantyczny spacer po Placu Świętego Piotra? Czemu nie.
park miniatur inwałd
Nadia, Aga i Tatuś przed Bazyliką Świętego Piotra w Rzymie.
park miniatur inwałd
Plac Świętego Piotra w Rzymie – bardzo rzadko może być na wyłączność.

Warto odwiedzić Park Miniatur, bo to bardzo przyjemnie spędzony dzień dla całej rodzinki. Dodatkowo w całym parku jest jeszcze parę innych atrakcji, jak Diabelski Młyn, Zielony Labirynt, Wystawa Tutenchamona, miejsce strachu itd. lecz dla mnie to tylko dodatki do głównej atrakcji.

park miniatur inwałd
Park Miniatur widziany z wagonika Diabelskiego Młyna.

Park Miniatur informacje praktyczne

Park znajduje się w miejscowości Inwałd, ul. Wadowicka 169, koło Wadowic. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie parku www.parkminiatur.com. Bilet wstępu dla dorosłych to 30 zł, a dla dzieci 25 zł.

park miniatur inwałd
Park Miniatur. Na koniec postanowiliśmy odwiedzić Wieżę Eifla.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *