Magiczna Wenecja na zdjęciach

Wenecji nie trzeba specjalnie nikomu reklamować. Śpiewający, charakterystycznie ubrani gondolierzy płyną wąskimi kanałami, wszystkim dobrze znany plac św. Marka z bazyliką, pałac Dożów, most Rialto, wieża zegarowa, most Westchnień i tak można by wymieniać w nieskończoność. Niestety do tej niesamowitej wyliczanki trzeba dodać tysiące, dziesiątki tysięcy turystów, którzy codziennie pragną zwiedzić to popularne miejsce. Czy jest sposób, aby zobaczyć Wenecję bez licznych turystów?

Większość turystów przybywa do Wenecji promami w ramach zorganizowanych wycieczek z biur podróży. Mniej więcej o podobnej godzinie przybijają kolejne, liczne grupy z przewodnikami, aby w ekspresowym tempie zaliczyć główne atrakcje Wenecji, napić się kawy, zjeść na szybko kawałek pizzy i zdążyć na popołudniowy prom powrotny. W trakcie dnia jest tu bardzo gorąco, ciasno, dusznie i parno. Słyszy się liczne języki z całego świata i pstryknięcia migawek aparatów. Panująca dookoła atmosfera zniechęca do zwiedzania Wenecji.
Jednak cały zgiełk, hałas i dziesiątki wycieczkowiczów znikają w momencie odpłynięcia ostatniego promu. W kanałach robi się luźniej i spokojniej. Wąskie uliczki stają się przechodnie, nie ma tłumów – widać miasto i to, co Wenecja ma do zaoferowania. Wieczorem w mieście zostają stali mieszkańcy i nieliczni, w porównaniu z dniem, turyści. Nikomu już się nigdzie nie śpieszy, powoli dochodzi pora kolacji, więc dużo ludzi udaje się do licznych restauracji.
Zbliża się zachód słońca. Woda w kanałach potrafi znacznie podnieść swój poziom częściowo zalewając plac św. Marka tworząc niesamowite odbicia bazyliki. Teraz jest czas, aby spokojnie skupić się na zamknięciu kilku widoków w ciekawy kadr. Powstają na niebie niesamowite kolory, które pięknie kontrastują ciekawą architekturą Wenecji. Całość dopełniają sztuczne światła i iluminujące budynki.
Słynna blue hour zbliża się, więc gdzieniegdzie widać rozstawione statywy pod aparaty i fotografów szukających najlepszych kadrów. W ciszy i spokoju zostaną zarejestrowane kolejne fotografie ukazujące przepiękną Wenecję w wieczorowej odsłonie.
Zapraszam do galerii zdjęć Wenecji. Mam nadzieję, że moja wersja Wenecji bez tłumów i w pięknym wieczorowym świetle przypadnie Wam do gustu.wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondolawenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola wenecja sunset zdjęcia photos zachód słońca gondola

Wenecja informacje praktyczne

Jeżeli chodzi o noclegi to spaliśmy na pobliskim polu namiotowym Camping Fusina. Bardzo dobrze wyposażone pole z którego rozpościera się piękny widok na Wenecję. Oczywiście jeżeli ktoś nie lubi namiotów to może poszukać noclegów w Wenecji lub jej okolicach.
Z kampingu można dostać się do Wenecji na dwa sposoby: promem oraz autobusem z czego polecamy autobus bo jest dużo tańszy oraz można nim wrócić później.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u