Wakacje w Chorwacji? – piękne zdjęcia was przekonają

Chorwacja to bardzo popularny kierunek letniego wypoczynku. Zwłaszcza wśród polskich turystów wakacje w tym kraju cieszy się ogromną popularnością. Większość znajomych było tam wielokrotnie i nadal nie mają dosyć. Skąd taka popularność wakacji w Chorwacji? Co w niej jest takiego wyjątkowego? Postanowiliśmy zobaczyć jak wyglądają morskie krajobrazy Chorwacji, aby przekonać się czy warto tam wyjechać.

wakacje w chorwacji
Wakacje w Chorwacji? Czemu nie – dla takich widoków na pewno warto tu przyjechać.

Chorwacja nigdy nie pojawiała się w naszych planach wyjazdowych. Wydawała nam się nudnym, nieciekawym i bardzo zatłoczonym miejscem, gdzie, na każdym kroku spotyka się naszych rodaków, a lokalnych miejsc już praktycznie nie ma. Słyszeliśmy głosy, że Chorwaci są bardzo nieuprzejmi i źle nastawieni do polskich turystów. Zatem, po co tu przyjeżdżać?
Gdyby nasi znajomi nie zorganizowali wyjazdu na nurkowanie w Chorwacji, to pewnie szybko byśmy się nie zdecydowali na wakacje w Chorwacji. Nie moglibyśmy przez to wynająć popularnych tutaj form noclegu, jakim są apartamenty i poznać niesamowitych ich właścicieli. Spędziliśmy u nich zaledwie tydzień, lecz każdy dzień, każdy wieczór, utwierdzał nas w przekonaniu, że ktoś musiał nam naopowiadać niestworzonych historii. Sympatyczne starsze małżeństwo, które było właścicielami i mieszkali za ścianą, co wieczór witało nas jakimś drobnym poczęstunkiem. Gospodyni domu przygotowała specjalnie dla Nadii pyszne naleśniki, innym razem poczęstowała nas lokalną nalewką z fig własnej roboty, pączkami, winem itd. Oczywiście nie najważniejsze są materialne rzeczy, którymi nas bezinteresownie i z głębi duszy obdarowywali, lecz atmosfera. Pomimo, że byliśmy tylko kolejnymi klientami, którzy przyjeżdżają na wakacje do Chorwacji, to czuliśmy się jak u babci za starych dobrych czasów. Serdeczność, uprzejmość i rodzinna atmosfera to wyznacznik spędzonego tam czasu. Zatem skąd takie czasami negatywne opinie o Chorwatach? Nie mam pojęcia.
Tak naprawdę jednak chciałem Wam pokazać to, co mogliśmy, co ranek oglądać. Codziennie wypływałem w morze na kutrze rybackim przystosowanym do zabierania na pokład niezliczone ilości nurkowego sprzętu i płynęliśmy na konkretne miejsca nurkowe. Dzięki temu zobaczyłem ten kraj kompletnie z innej strony, bo od strony wody, a z tej perspektywy morskie krajobrazy Chorwacji powalają na kolana. Już teraz zapisuję sobie w głowie, że należy wybrać się tu na żagle, aby trochę pożeglować na jachcie, ponieważ przepięknych malutkich wysepek jest tu niezliczona ilość.
Czasami zatrzymywaliśmy się przy bardzo niewielkich wysepkach, gdzie były stanowiska nurkowe, lecz krajobraz zapierał dech w piersiach. Idealnie błękitne niebo udekorowane śnieżnobiałymi chmurkami, gdzie poniżej horyzontu przepiękne szafirowo-zielonkawe fale morza rozbijały się o skalisty brzeg wyspy. Dookoła takich widoków było całe mnóstwo. Zostaliśmy bardzo mocno zaskoczeni morskim krajobrazem Chorwacji. Sądzę, że zrobią wrażenie na każdym. Wiele kart pamięci współczesnych aparatów będzie zapełnionych widokami. Zdjęcia robią się same – wystarczy tylko włączyć aparat.
Morskie krajobrazy Chorwacji zachwyciły nas bardzo mocno. Przez to, że spędziłem pięć dni pod wodą, nurkując, to nie było już czasu na zobaczenie tego, co normalni turyści oglądają podczas swoich wakacji w Chorwacji. Kraj ten podobno ma wiele do zaoferowania: piękne, stare miasta, liczne zabytki i ciekawe krajobrazowo miejsca. Wiemy na pewno, że trzeba tu powrócić na dłuższą chwilę, aby doświadczyć chorwackiego wybrzeża i atrakcji.

wakacje w chorwacji
Zatoka w Jezera na wyspie Murter.

wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji wakacje w chorwacji

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u