[KONKURS] Berlin i Drezno dla miłośników nocnej fotografii

Drezno i Berlin to dwa niesamowite miasta położone w niewielkiej odległości od polskiej granicy, które stanowią doskonały cel weekendowych wyjazdów. Pomimo, że są tak blisko, to nie wiem dlaczego nie są zbyt popularnym celem podróży polskich turystów. Komu może się spodobać Berlin a komu Drezno?

Jaki jest przepis na udane nocne zdjęcia miasta? Statyw, wężyk spustowy i aparat to nieodłączne elementy fotografa, który chce uchwycić piękno architektury miasta wieczorową porą. Wystarczy sprawdzić prognozę pogody, wybrać odpowiednie miejsce, rozstawić się ze sprzętem, mieć trochę szczęścia i mamy duże szanse, aby zarejestrować kilka niesamowitych kadrów.

berlin konkurs
KONKURS – do wygrania pobyt i przejazd do Berlina i Drezna dla dwóch osób – szczegóły poniżej!

Blue hour w Dreźnie

Po Dreźnie można włóczyć się przez cały wieczór wzdłuż rzeki Łaby, aby znaleźć najlepsze miejsce, gdzie uda nam się skadrować piękne odbicia odrestaurowanych budynków położonych wzdłuż wybrzeża. Polecam teren pomiędzy mostami Augusta i Karola. Przez wizjer aparatu zobaczymy Katedrę Świętej Trójcy (Katholische Hofkirche) lub piękny budynek ASP (Hochschule für Bildende Künste).
Kolejnego wieczoru warto wybrać się na Plac Teatralny gdzie tematem ujęć będzie ciekawie oświetlona drezdeńska opera (Semperoper) lub imponująca barokowa zabudowa Zwinger. Każda budowla jest sama w sobie pięknym dziełem architektury, a dodatkowo wieczorowa pora i ciemnie niebieskie niebo niesamowicie kontrastują z klimatyczną iluminacją.

Drezno Katedra Świętej Trójcy w Dreźnie Kościół Dworski (Hofkirche).
Drezno. Widok m.in. na Katedrę Świętej Trójcy w Dreźnie. Inna popularna nazwa to Kościół Dworski (Hofkirche).
drezno opera semperoper
Semperoper (Opera Sempera) jeden z bardziej znanych budynków w Dreźnie.
drezno katedra swietej trojcy
Katedra Świętej Trójcy w Dreźnie.
drezno asp
Drezno. Budynek Akademii Sztuk Pięknych.

Berlin wieczorową porą

Berlin po zachodzie słońca jest trochę inny. Przywita nas nowoczesną architekturą strzelistych budynków na Placu Poczdamskim (Potsdamer Platz), gdzie po kilku ujęciach udamy się kilkadziesiąt metrów dalej, aby uwiecznić oryginalny i bardzo rozpoznawalny dach Sony Center. Kolejnego wieczoru na pewno warto udać się w okolice budynku Paul-Löbe-Haus, który pozwoli nam ukazać naszą kreatywność w budowaniu kadru. Po osiągnięciu zamierzonego efektu można jeszcze tego samego wieczoru przenieść się pod zabudowę Reichstag i uwiecznić kilka klasycznych ujęć.
Będąc w Berlinie żaden fotograf raczej nie odpuści sobie przyjemności powalczenia z kadrem przed wizytówką stolicy Niemiec, czyli Bramą Brandenburską. Tutaj po prostu trzeba być. Miejsce jest niesamowite i pięknie prezentuje się na nocnych zdjęciach.

berlin brama brandenburska
Berlin. Brama Brandenburska zaprojektowana przez Carla Gottharda Langhansa.
berlin potsdamer platz
Plac Poczdamski (Potsdamer Platz) jeden z największych placów w Berlinie.
berlin reichstag
Berlin. Budynek Reichstag.
berlin sony center
Berlin. Słynny dach Sony Center.

Jestem miłośnikiem nocnej fotografii miasta, więc nie muszę mieć więcej powodów, aby odwiedzić Berlin czy Drezno. Pomimo, że kilkukrotnie odwiedziłem te miasta, to nadal mam wiele zaległych fotograficznych tematów. Dzięki temu, że zarówno Berlin jak i Drezno są blisko Wrocławia, z dobrym dojazdem, to stanowią ciekawą propozycję wyjazdu na weekend.
Za chwilę w obu tych miastach pojawią się dobrze wszystkim znane przepiękne jarmarki bożonarodzeniowe. Niestety do tej pory nie miałem okazji robić tam zdjęć, lecz wiem, że prędzej czy później muszę to nadrobić. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze w tym roku odwiedzić Berlin lub Drezno, aby poczuć klimat tamtejszych jarmarków i atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

KONKURS – do wygrania przejazd i nocleg w Berlinie i Dreźnie

To co, macie zamiar wybrać się do Drezna lub Berlina? Jeżeli Was zachęciłem i już szukacie wolnego terminu w swoich kalendarzach, aby wybrać się do jednego z tych miast to mam dla Was dobre wieści. Firma Hotels.com ogłasza konkurs w którym zwycięzcy mogą wygrać 3 dniowy pobyt w Berlinie lub Dreźnie:

Pierwsza nagroda:

  • 2 noclegi ze śniadaniem dla dwóch osób w Alexander Plaza Hotel w Berlinie
  • 2 bilety autobusowe Ecolines dla dwóch osób z kilku głównych miast w Polsce do Berlina

Druga nagroda:

  • 2 noclegi ze śniadaniem dla dwóch osób w Swissotel Dresden w Dreźnie
  • 2 bilety autobusowe Ecolines dla dwóch osób z kilku głównych miast w Polsce do Drezna

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy jedynie napisać krótki tekst (max. 500 znaków) mówiący o Waszych niesamowitych wspomnieniach z wakacji/podróży i przesłać go do 12.12.2016 poprzez formularz na stronie organizatora (trzeba podać swój adres email oraz wyrazić zgodę na newsletter wysyłany przez Hotels.com). Jury konkursu wybierze najlepsze 5 tekstów, które przejdą do drugiego etapu. Organizator opublikuje na swojej stronie i fanpage’u Wasze historie, aby internauci mogli zagłosować na najlepszą opowieść. Dwie spośród nich, które uzbierają największą liczbę głosów, wygrają powyższe nagrody zatem śmiało można lub nawet trzeba angażować swoich znajomych, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Dzięki wzięciu udziału w tym konkursie możecie sobie sprawić super prezent pod choinkę, ponieważ tuż przed Wigilią zostaną ogłoszone wyniki.
Wszystkie szczegóły konkursu oraz formularze znajdują się na stronie konkursu.
Życzę wszystkim czytelnikom powodzenia.

Materiał powstał we współpracy z organizatorem konkursu czyli firmą Hotels.com

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u