Doha skyline – najpiękniejszy widok w Doha

Wybierając się do Kataru, fani nocnej fotografii miast będą mieli kilka ciekawych miejsc, aby wybrać się wieczorem na nocne zdjęcia. Doha skyline to jeden z najładniejszych widoków w Doha, który najczęściej fotografowany jest z końca promenady MIA Park, położonej zaraz obok Muzeum Sztuki Islamskiej.

Za kilka minut słońce zacznie zachodzić. W plecaku jest spakowany aparat, filtry, wężyk i statyw. To moja ulubiona pora dnia. Za moment nastanie piękne granatowe niebo, a światła miasta rozbłysną. To tzw. blue hour, czyli najładniejsza pora, gdy można zrobić zdjęcia architektury miasta w trakcie kończącego się dnia. Doha Skyline to wysokie budynki pełne szkła, metalu i betonu, które za moment pięknie rozświetlą się, a całość sceny odbije się w Zatoce Doha.
Znajdujemy się w centrum stolicy Kataru, Doha. Dookoła niesamowitej bryły budynku Muzeum Sztuki Islamskiej znajduje się promenada w MIA Park. Szerokie, podświetlone chodniki i rzędy palm określają ścieżkę, która zaprowadzi nas na sam cypel promenady, na którym znajduje się interesujący pomnik. To dzieło amerykańskiego architekta Richard Serra, który zaprojektował obelisk o nazwie „7”, który ma symbolizować olbrzymie znaczenie cyfry 7 w kulturze. Po drodze zobaczymy zacumowane łodzie, rozświetlone palmy. Jeżeli trochę zgłodniejemy, to możemy zatrzymać się przy kilku foodtrack’ach serwujących chapati i karak. Jeżeli jesteśmy z dziećmi, to czekają na Was duże i super przygotowane place zabaw.

Przed nami rozpościera się wspaniała panorama – Doha Skyline – jeden z najładniejszych widoków w Doha. Patrząc przez Zatokę Doha, widzimy wybrzeże West Bay, które wypełniają liczne, ciekawe budynki pełne szkła i światła. Niektóre mają bardzo proste formy, inne są bardziej zaokrąglone, a jeszcze inne kontrastują swoją bryłą z otoczeniem. Kolorowe oświetlenie, co jakiś czas zmienia swoją barwę. Całość przepięknie odbija się we wzburzonych wodach zatoki. Wystarczy tylko rozstawić statyw, poukładać w kadrze, aby ciekawie zarejestrować widoki Doha Skyline i dać się ponieść chwili.
Dookoła panuje cisza i spokój. Ludzie spacerują po promenadzie, rozmawiają. Nikt się nigdzie nie śpieszy. Pomimo że to luty, to powietrze ma przyjemne 20-kilka stopni, wieje delikatny ciepły wiatr. Wszystko jest tu pięknie zaprojektowane i utrzymane. Można siąść na wzgórzu porośniętym trawą i z pięknym widokiem odpocząć po ciężkim i słonecznym dniu.
Jeżeli macie trochę czasu to zdecydowanie warto tu przyjść, aby móc podziwiać Doha Skyline. Mam nadzieję, że moje zdjęcia choć trochę oddają piękno tego miejsca.katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia katar doha skyline night photos doha skyline zdjęcia nocne zdjęcia

PS. Jeżeli planujecie wyjazd do Kataru, to zajrzyjcie do artykułu Katar informacje praktyczne, gdzie znajdziecie wiele praktycznych porad.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u