Rejs łodzią w skalnym mieście Adršpach

Nikogo nie trzeba przekonywać do jednego z najbardziej znanych skalnych miast w Czechach. Adršpach to miejsce wręcz kultowe, do którego każdy chce pojechać. Jednak poza możliwością spacerowania pomiędzy pięknymi skałami można także wybrać się w rejs łodzią po sztucznym jeziorku. Jak wygląda rejs łodzią w skalnym mieście w Adršpach? Czekają Was niezapomniane przeżycia.

Masz dobrze wyćwiczone mięśnie brzucha? To dobrze, ponieważ podczas rejsu łodzią po malutkim jeziorku będą potrzebne. Krótkie anegdoty i historie opowiadane przez flisaków rozbawiają turystów do łez! Nawet najtwardsze smutasy śmiały będą się do rozpuku. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

Jak dojść do jeziorka w Adršpach?

Na terenie parku są dwa jeziorka:

  1. Piaskownia: pierwsze znajduje się zaraz za bramkami kasy i to pozostałości starej piaskowni. Dookoła jego wytyczono niebieski szlak, który ma ok. 1,5 km długości.
  2. Jeziorko z łódkami: idąc głównym zielonym szlakiem dochodzimy w okolice skały Hromový kámen, skąd już tylko 2-3 minuty podejdziemy żółtym szlakiem do budki, gdzie należy kupić bilet na łódkę. Wszystko jest bardzo dobrze oznakowane na miejscu.

Kiedy można pływać łodzią w czeskim skalnym mieście Adršpach?

Możliwość wybrania się w krótki rejs łodzią po jeziorku w Adršpach jest tylko w terminie od kwietnia do października, gdyż w pozostałych miesiącach woda ze sztucznego jeziorka jest spuszczana. Aby wybrać się na krótką przeprawę łodzią należy wykupić przed jeziorkiem dodatkowy bilet.

Koszt biletu to 50 CZK dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6-ciu lat. Dzieci do lat 6 gratis.

Zaraz po zakupie biletu wchodzimy po wąskich schodach pomiędzy skałami. Niektóre przejścia są dosyć wąskie, momentami trzeba się schylić, ale każdy bez problemu jest w stanie przejść ten niewielki fragment szlaku, który doprowadzi nas do malutkiej przystani.

Rejs łodzią w skalnym mieście Adršpach

Konstrukcja tratwy jest bardzo prosta. Płaskie dno i szereg drewnianych ławek. Flisacy bardzo pilnują, aby żadne miejsce się nie zmarnowało. Upchnięci troszkę bardziej komfortowo niż sardynki w puszcze rozpoczynamy naszą przygodę. Flisak przy użyciu długiego drąga napędza naszą tratwę. Wszyscy przewodnicy mówią głośno, wyraźnie i bardzo powoli w języku czeskim, jednak nie ma najmniejszych problemów, aby ich zrozumieć.
Podczas rejsu nie zobaczymy nic ciekawego. W kilku miejscach na terenie jeziorka umieszczono znane figurki: czeski Krecik, Rumcajs, Wodnik Szuwarek, jeżyk, które są głównymi postaciami w humorystycznych opowieściach flisaków. To właśnie ta dowcipna narracja flisaków, to największa atrakcja tego miejsca. Żart goni żart, a wszystkie historyjki są bardzo śmieszne i na poziomie. Turyści w tratwie przez całą drogę doskonale się bawią, jakby byli na kabarecie. Nawet osoby, które płynęły nie pierwszy raz i które znały wcześniej ich teksty, równie dobrze się bawiły.
Troszkę szkoda, że te kilkanaście minut upływa tak szybko!

Jeżeli nie byliście jeszcze w skalnym mieście Adršpach to jesteście na wygranej pozycji, gdyż jedna z największych atrakcji Czech stoi przed Wami otworem. Wybierzcie się na spacer w skalnym mieście podążając za zielonymi znakami i koniecznie udajcie się w stronę jeziorka, aby móc przepłynąć się tratwą! Pozytywne wrażenia murowane.
Rejs łodzią w skalnym mieście Adršpach to doskonała atrakcja dla całych rodzin więc jeżeli macie pociechy to koniecznie zabierzcie je ze sobą. Na pewno spodoba im się ta atrakcja.

skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście
Rejs łodzią w skalnym mieście Adršpach.

skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście

skalne miasto Adršpach rejs łodzią w skalnym mieście
Milenci (na lewym zdjęciu) to skała, która swoim kształtem przypomina kochanków, którzy na zawsze pilnują tutejszego terenu.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *