Akwarium w Singapurze, czyli największe akwarium na świecie

Kto chciałby zobaczyć największe akwarium na świecie? Kto chciałby popatrzeć przez największe „okno” na życie w oceanie bez konieczności moczenia ubrania? Prawda, że broszurka S.E.A. Aquarium Marine Life Park jest nieźle skonstruowana? Zachęceni opiniami i zdjęciami postanowiliśmy wybrać się do tego akwarium w Singapurze, bo na pierwszy rzut oka robi ogromne wrażenie.

akwarium w singapurze nadia w podróży
Nadia w podróży w akwarium w Singapurze.

Na początek kilka statystyk dotyczących akwarium w Singapurze, które kołatają nam się po głowie. Wykorzystano 45 000 000 litrów wody, aby ponad 100 000 przedstawicieli 800 różnych gatunków żyjątek morskich miało gdzie pływać. Nawet nie potrafiliśmy sobie tego wyobrazić, więc po prostu poszliśmy zobaczyć.
Na samym początku rzuca się w oczy przestronność korytarzy i ogromne wielkości poszczególnych zbiorników wodnych, bo akwariami to ciężko nazwać. Po pierwsze są wielkie. Po drugie są ogromne! Po trzecie szyby są krystalicznie czyste, tak jakby ktoś je kilka razy dziennie czyścił od środka i od zewnątrz. Nie wiem jak to w rzeczywistości jest zorganizowane. A po czwarte to, co jest w nich umieszczone, po prostu mistrzostwo świata. Przepiękne okazy fauny morskiej z soczystą roślinnością, która stanowi doskonałe tło. Dodatkowo całość odpowiednio oświetlona niwelując odblaski na szybach. Wszystko jest ze sobą klimatycznie zestawione i zaplanowane.
W S.E.A. Aquarium jest także miejsce, gdzie każdy może podejść, dotknąć i poczuć, jaką fakturę ma skóra rekina czy rozgwiazdy. Miła obsługa pokazuje, w jaki sposób można tego dokonać w specjalnie przygotowanym zbiorniku.
Nie jestem w stanie napisać, co tu można zobaczyć, ale przecież nie o to chodzi, aby wymieniać szczegółowo każdy gatunek ryby, płaszczki, rekina, meduzy czy konika morskiego. Całość robi fenomenalne wrażenie – jeszcze chyba nie miałem wpisu na swojej stronie, w którym używałem tak dużo przymiotników opisujących zachwyt i wyjątkowość odwiedzanego miejsca – to o czymś świadczy.
Kwintesencją akwarium w Singapurze jest jego główne pomieszczenie zawierające największe na świecie „okno”, przez które można podziwiać morskie życie. „Open Ocean” to szyba szeroka na 36 metrów, a wysoka na 8,3 metra pozwalająca zaglądnąć do wnętrza olbrzymiego zbiornika wypełnionego ponad 18 000 000 litrów morskiej wody, gdzie pływa ponad 50 000 okazów. Same statystyki robią wrażenia, a co dopiero możliwość zobaczenia tego na żywo? Czuliśmy się tam jak w kinie, w którym ktoś uruchomił film pod tytułem „Morskie życie”, a my oglądamy go na wielkim ekranie.
Czasami stajemy oko w oko z największą odmianą manty (Manta birostris), aby za chwilę oglądać olbrzymie rekiny. Można tu siedzieć i patrzeć, patrzeć i siedzieć jak to wszystko pięknie i powoli przemieszcza się przed naszymi oczami. Jeżeli ktoś nie był w tego rodzaju atrakcji, to na pewno powinien, czym prędzej zawitać. Nie wiem czy najlepszym pomysłem jest zaczynać swoją wizytę od tak doskonałego akwarium, ponieważ później człowiek naturalnie wszystko będzie do niego porównywał.

akwarium w singapurze nadia w podróży
Nadia w podróży w akwarium w Singapurze.

Akwarium w Singapurze informacje praktyczne

Od naszego pobytu w Singapurze w październiku 2013 upłynęło trochę czasu, a jak widać na załączonym obrazku świat idzie mocno do przodu. Wtedy zwiedzaliśmy największe akwarium na świecie, a w momencie pisania tego tekstu tak już nie jest, ponieważ 28.03.2014 roku otwarto Chime-Long Ocean Kingdom w Hengqin (Chiny), które przejęło palmę pierwszeństwa w wyścigu posiadania największego akwarium na świecie.
Na wyspę Sentosa najłatwiej dostać się specjalna kolejką. Bilet kosztuje 4SDG. Koszt biletu do S.E.A. Aquarium Marine Life Park dla osoby dorosłej to 38 SDG, dzieciom poniżej 2 roku życia przysługuje darmowe wejście. Po terenie akwarium można przemieszczać się z wózkiem.

Będąc w Singapurze spaliśmy w Hotelu Amrise w dzielnicy Gaylang.akwarium w singapurze nadia w podróży akwarium w singapurze akwarium w singapurze konik morski akwarium w singapurze nadia w podróży akwarium w singapurze S.E.A. Aquarium S.E.A. Aquarium akwarium w singapurze nadia w podróży S.E.A. Aquarium Open Ocean S.E.A. Aquarium Open Ocean S.E.A. Aquarium Open Ocean S.E.A. Aquarium akwarium w singapurze blue spotted ray S.E.A. Aquarium S.E.A. Aquarium meduza S.E.A. Aquarium meduza akwarium w singapurze nadia w podróży akwarium w singapurze nadia w podróży akwarium w singapurze tunel S.E.A. Aquarium

PS. Cały nasz wyjazd „Nadia w podróży – Malezja & Singapur” odbył się w terminie 18.09. – 09.10.2013 roku. Przed planowaniem wyjazdu do Singapuru i Malezji warto zajrzeć do artykułu z informacjami praktycznymi.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u