Akwarium na Langkawi – coś dla malucha

Wyspa Langkawi to nie tylko piękna szeroka plaża, możliwość uprawiania sportów wodnych lub po prostu leżenie na białym piasku, ale także główna droga, przy której wybudowano hoteliki, knajpki i inne atrakcje dla turystów. Jedno jest pewne – pomimo, że te turystyczne atrakcje, to zupełnie nie nasza bajka, to jednak czasem można znaleźć coś dla siebie. Jeden z ostatnich dni postanowiliśmy spędzić w akwarium na Langkawi, podobno największym w Malezji.

akwarium na langkawi
Nadia w podróży – tym razem w akwarium na Langkawi. Podobało się.

Duży budynek położony zaraz obok bogato wypełnionych asortymentem sklepów z rodzaju „duty free” nie wyróżnia się specjalnie. Podchodzimy do pierwszego z akwariów i już widzimy, że mamy do czynienia z czymś kompletnie innym niż znaliśmy z wrocławskiego ZOO (w afrykarium jeszcze nie byliśmy, więc porównujemy do staroci), czy nawet tego w Sztokholmie. Naszym oczom ukazuje się ogromna, długa na min. 2 metry ryba w pięknym dużym akwarium. Nadia jest przeszczęśliwa, że widzi wielką rybkę, a nie prawie puste akwarium, w którym trzeba poszukiwać okazów fauny, bo są tak małe, że nie widać ich w gąszczu roślin.
Akwarium na Langkawi składa się z kilkunastu pomieszczeń, w których umieszczone są ogromne tafle szkła, za którymi widnieją przepiękne, różne gatunki dużych ryb w stylizowanych sceneriach reprezentujących miejsce występowania poszczególnych okazów. Możemy oglądać akwarium wykonane w stylizacji starożytnych świątyń Angkor z malutkimi, niebieskimi rybkami, które doskonale się komponują w swoim otoczeniu.

akwarium na langkawi
Klimatyczne akwarium na Langkawi w stylu Angkor i Ta Prohm.

Zaraz obok mamy bardzo ruchliwe koniki morskie, a także największą na świecie rybę słodkowodną. Obserwowana sztuka miała ponad 2 metry. Wszystko w ciekawy i przyjemny sposób podane dla turysty. Jak na akwarium, które ma na celu przyciągnąć rzesze turystów, nie mogło zabraknąć basenu z rekinami, płaszczkami, a także sympatycznym wybiegiem dla pingwinów. Jak zwykle największą furorę robią może nie największe, ale za to najbardziej kolorowe tropikalne rybki, które każde dziecko z uśmiechem na ustach będzie wskazywało swoim malutkim paluszkiem.
Akwarium na Langkawi to nie lada atrakcja dla naszej małej Nadii, a na pewno doskonały przerywnik w plażowaniu. Pomimo, że można by się przeczepić, że część pomieszczeń jest dosyć ciemna, a szyby akwariów mogłyby być częściej czyszczone to i tak polecamy spędzić tu parę godzin z dziećmi, bo na pewno nie będą się nudziły.

akwarium na langkawi
W większości możemy tu oglądać bardzo duże okazy ryb.
akwarium na langkawi
Piękne akwaria z ciekawą zawartością, a całość przyjemnie zaprezentowane.
akwarium na langkawi pingwiny
Wybieg dla pingwinów cesarskich mocno nas zaskoczył.
akwarium na langkawi
Nadia bardzo lubi akwaria, więc jak tylko mamy okazję to zwiedzamy.
akwarium na langkawi
A tutaj to my byliśmy podglądami przez ciekawską rybkę.
akwarium na langkawi koniki morskie
Koniki morskie zawsze robią na nas duże wrażenie.
akwarium na langkawi
Nadia w podróży. Piękne są tu rybki prawda?
akwarium na langkawi
Przepiękne kształty i zestawienie kolorystyczne.
akwarium na langkawi rekin
W porządnym akwarium nie może zabraknąć rekinów, lecz te były malutkie.
akwarium na langkawi
Popularnie nazywana skrzydlicą, a formalnie to pterois czyli rodzaj ryb skorpenokształtnych z rodziny skorpenowatych.

Akwarium na Langkawi informacje praktyczne

Underwater World Langkawi to jeden z największych kompleksów akwariów morskich i słodkowodnych w Azji. Ponad 4000 ryb w 100 akwariach. Jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Malezji. Bilet wstępu kosztuje 38RM/os, a dzieci do lat dwóch nie płacą za wejście.

akwarium na langkawiakwarium na langkawi koniki morskie

PS. Nasz wyjazd do Malezji i Singapuru odbył się w terminie 18.09. – 09.10.2013 roku podczas którego pisaliśmy na gorąco relację  „Nadia w podróży – zapiski z podróży z Malezji i Singapuru„. Osoby planujące wyjazd w te rejony na pewno przyda się praktyczny wpis Singapur i Malezja informacje praktyczne: ceny, wiza, noclegi, gdzie znajdziecie mnóstwo praktycznych informacji.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u