Co warto zobaczyć w Singapurze?

Singapur to państwo-miasto znane przede wszystkich z pięknych, pocztówkowych nocnych zdjęć jego dzielnicy finansowej, czyli pięknych szklanych drapaczy chmur odbijających się w tafli Marina Bay. Miasto znane z restrykcyjnego prawa, pedantycznego porządku i precyzyjnej organizacji. Wybierając się to tego miejsca, zawsze pojawia się pytanie, co warto zobaczyć w Singapurze?

Spędziliśmy w nim zaledwie parę dni i odwiedziliśmy tylko kilka z interesujących nas miejsc i już wtedy wiedzieliśmy, że będzie trzeba tu powrócić na trochę dłużej. Pomimo bardzo wysokich, jak na warunki azjatyckie, cen atrakcji turystycznych i noclegów, koniecznie trzeba tu przyjechać i poczuć klimat tego miasta.
Singapur podobnie jak Malezję zwiedzaliśmy z naszą 12 miesięczną Nadią, więc część poniższych miejsc jest podyktowane atrakcyjnością dla małego dziecka, co w konsekwencji okazało się strzałem w 10-tkę. Kolejność wymienianych miejsc ma charakter przypadkowy.

Atrakcje Singapuru, czyli co warto zobaczyć w Singapurze

Marina Bay, czyli dzielnica finansowa miasta

Będąc w Singapurze nie można pominąć tego miejsca. Nawet jak ktoś nie lubi kombinacji metalu i szkła to niesamowite zestawienie budynków, nad brzegiem Marina Bay zrobi na nim wrażenie. Możemy podziwiać hotel w kształcie łodzi (Marina Bay Sands), z którego wieczorem odbywają się pokazy laserów, teatr, czyli budynek podobny do owocu duriana (Singapore Esplanade) itd. Najlepiej pojawić się tu w okolicy zachodu słońca.

marina bay sands laser show
Singapur. Hotel Marina Bay Sands.

Singapurskie Zoo

Przepiękny ogród zoologiczny, który został tak zaprojektowany, aby odwiedzający miał wrażenie, że nie ma w nim klatek i barier. Zwierzęta są przepiękne i często przemieszczają się chodnikami wokół zwiedzających. Najlepsze zoo, jakie do tej pory widzieliśmy.

zoo w singapurze leniwiec
Zoo w Singapurze to wspaniałe miejsce na wycieczkę z dzieckiem, a także atrakcja dla dorosłych.

Akwarium w Singapurze – S.E.A. Aquarium – największe na świecie akwarium.

Krystalicznie czyste, olbrzymie akwaria, ponad 100 000 okazów różnych żyjątek morskich. Ogromne okazy ryb, rekinów, płaszczek, sympatyczne koniki morskie i wiele innych. Miejsce, które powaliło nas na kolana. Jeżeli ktoś będzie w Singapurze, zwłaszcza z małym dzieckiem, to warto tutaj zawitać.

akwarium w singapurze nadia w podróży
Nadia w podróży w akwarium w Singapurze.

Wyspa Sentosa i parki rozrywki

Jeżeli ktoś uwielbia parki rozrywki, lubi parki wodne, kręcą go sceny znane z filmów lub lubi po prostu dobrze się bawić, to wyspa Sentosa ma wiele do zaoferowania. Jest tu drogo, atrakcje kosztują całkiem sporo, lecz zabawy jest naprawdę wiele. Wyspa reklamuje się także tym, że jest możliwość plażowania, ale nie sądzę, aby komuś sprawiało przyjemność odpoczywanie na plaży z widokiem na tankowce i transportowce czekające na wpłynięcie do portu, które widnieją na horyzoncie.

singapur wyspa sentosa co warto zobaczyć w singapurze
Singapur. Wyspa Sentosa skupia kilka parków rozrywki i możliwości wydania dużej ilości pieniędzy.

Dzielnica Chinatown i Geylang po zachodzie słońca

Setki mniejszych lub trochę większych knajpek z fenomenalnym jedzeniem. Wszystko odbywa się na ulicy, plastikowe stoły i krzesełka, plastikowe ceraty, jednak jakość, smak i klimat jest niesamowity. Ludzie z całego miasta zjeżdżają tutaj wieczorem na pyszny i niedrogi posiłek.
Geylang nazywane jest „dzielnicą czerwonych lampionów” jednak jest tu bardzo bezpiecznie, brak obscenicznych scen, a całość odbywa się na wysokim, kulturalnym poziomie. Nie ma powodu, dla którego nie można wziąć pod uwagę tej części miasta przy wybieraniu hotelu.

singapur dzielnica geylang
Singapur. Dzielnica Geylang – wszędzie cisza i spokój.

Singapurskie metro

Doskonały system komunikacji miasta. Metro w Singapurze jest punktualne, szybkie i wygodne. Nie ma, co tutaj zwiedzać, lecz znajduje się na liście, aby każdy koniecznie z niego skorzystał i zobaczył jak może funkcjonować komunikacja miejska w rozwiniętym mieście.

singapur metro
Singapurskie metro to doskonały przykład punktualności.

Powyższe zestawienie, tego, co warto zobaczyć w Singapurze jest bardzo subiektywne i krótkie, bo byliśmy tam zaledwie parę dni. Jedno jest pewne: zoo i akwarium zrobiły na nas piorunujące wrażenie, zachód w Marina Bay był spełnieniem dawnych planów. Na pewno wrócimy do tego państwa-miasta, gdyż wiele jeszcze nie zobaczyliśmy, zatem jak macie swoje ulubione miejsca w Singapurze to proszę napiszcie o tym w komentarzach. Dodatkowo na pewno przyda Wam się garść informacji praktycznych dotyczących Malezji i Singapuru, aby dobrze zaplanować swój, własny wyjazd.

PS. Cały nasz wyjazd „Nadia w podróży – Malezja & Singapur” odbył się w terminie 18.09. – 09.10.2013 roku.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u