Coron – Island Hopping Tour A

Okolice Coron (zwyczajowa nazwa wyspy Busuanga) słyną z niesamowitych jednodniowych wycieczek po rewelacyjnych miejscach do snorkelingu, z malowniczych zatoczek ze strzelistymi skalnymi ścianami I turkusowo niebieską wodą, z bezludnych wysp i niebiańskich plaż. Postanowiliśmy zobaczyć to wszystko – wybraliśmy się na popularny w Coron Island Hopping Tour A.

Jest ranek. Na przystani stoi zacumowana łódka, na której widzimy kilka osób, a sympatyczny Filipińczyk podaje rękę zapraszając na pokład. Obok stoją kolejne łódki, które czekają aż zbiorą się turyści, którzy wykupili wycieczkę na jeden z popularnych tu tour’ów. Nie ma co się dziwić, że każdy chce zobaczyć piękno filipińskiej przyrody, popływać w magicznych lagunach i poleżeć na bajecznych plażach.

Snorkeling Las Islas de Coral i CYC Beach

Odbijamy od brzegu i płyniemy podziwiać to, co najlepszego mają do zaoferowania okolice Coron. Powoli zbliżamy się do malutkiej niezamieszkałej wyspy. Z daleka widać na niewielkiej, lecz pięknej plaży dwa namioty – niektórzy przypłynęli tu na noc. Dookoła piękna rafa koralowa. Idealnie czysta, przezroczysta woda o zmieniających się barwach od błękitu przez odcienie turkusu aż po szafir. W wodzie pływają egzotyczne, kolorowe rybki. Czas zanurzyć się i poobserwować podwodny świat.filipiny coron tour a la islas de coral snorkeling island hopping tour a

filipiny coron tour a la islas de coral boat island hopping tour a
Lokalny sprzedawca lodów podpływał do każdej łódki aby zaoferować coś chłodnego w ten upał.

filipiny coron tour a la islas de coral snorkeling island hopping tour a filipiny coron tour a la islas de coral snorkeling island hopping tour a filipiny coron tour a la islas de coral snorkeling island hopping tour a filipiny coron tour a la islas de coral snorkeling island hopping tour a filipiny coron tour a la islas de coral snorkeling island hopping tour a

Atwayan Beach/Sunset Beach

Kolejny raz doświadczamy tego, że popularne miejsca mają to do siebie, że nie tylko my je chcemy zobaczyć. Cumujemy przy jednej z malutkich wysp, na plaży stoją przygotowane bambusowe wiaty, gdzie będziemy mieli lunch. Niestety nie jesteśmy jedynymi turystami. Obok naszej wiaty stoją kolejne cztery, a obok naszej łódki zacumowały 4 inne. Nie przejmując się tym odpoczywamy na piasku, kąpiemy się i zjadamy posiłek, który wcześniej nasi przewodnicy przygotowali na łodzi. Wszystko jest pyszne, smaczne, dobrze doprawione i wysokiej jakości. Po krótkiej przerwie płyniemy dalej zobaczyć kolejny punkt programu.
Nadia bawi się na plaży i brodzi w wodzie w poszukiwaniu małych rybek. Jest ciepło, wręcz gorąco jednak woda daje możliwość orzeźwienia się. Jeżeli ktoś by pytał, czy taka wycieczka będzie odpowiednia dla małego dziecka to zdecydowanie tak. Piękne widoki, kolorowe rybki, idealny piasek, łódka i pływanie w morzu. Wszystko się podoba. Nie muszę nawet dodawać, że Nadia jest jedynym „zachodnim” dzieckiem na pokładzie, więc wzbudza duże zainteresowanie. Każdy chce sobie zrobić z nami zdjęcie, pobawić się z Nadią w piasku.filipiny coron tour a atwayan beach island hopping tour a filipiny coron tour a atwayan beach island hopping tour a

filipiny coron tour a atwayan beach island hopping tour a
W trakcie wycieczek na Coron za każdym razem otrzymujemy pyszne, świeżo przygotowane jedzenie.
filipiny coron tour a atwayan beach island hopping tour a
Nadia w podróży z mamą :)

Green Lagoon

Idealnie iście zielona woda. Nie, nikt tu nie wylał specjalnego barwnika czy farbki. Nie podkręciłem kolorów w programie graficznym – to miejsce po prostu tak ma. Idealnie zielona woda w przyjemnej lagunie ograniczonej szarymi i ostrymi skałami. Miejsce zwala z nóg. Aż chce się wskoczyć do wody, prawda?

filipiny coron tour a green lagoon island hopping tour a
Czyż nie przyjemnie jest wskoczyć w taką wodę i popływać pośród skał?
filipiny coron tour a green lagoon island hopping tour a
Pomimo, że tu kilka, kilkanaście metrów głębokości to Nadia nie bała się.

filipiny coron tour a green lagoon island hopping tour a

Kayangan Lake

Jezioro schowane pośród strzelistych skał. Mieszanina słodkiej i słonej wody. Aby się tu dostać musimy przespacerować się ok. 10 minut delikatnie pod górę. Widoki są bardzo przyjemne. W wodzie nie ma rybek, nie ma rafy, nie ma roślinności. Jest iście księżycowy krajobraz stworzony przez wapienne, ostre skały. Wygląda to bardzo interesująco – niestety z powodu awarii aparatu nie pokażę Wam zdjęć spod wody.filipiny coron tour a kayangan lake island hopping tour a

filipiny coron tour a kayangan lake island hopping tour a
Przygotowania przed pływaniem w jeziorze :).

Coron Island hopping Tour A informacje praktyczne

Wyspę Busuanga większość turystów nazywa Coron – od głównego miasteczka wyspy Bayan ng Coron – oferuje dwie podstawowe atrakcje: nurkowanie na wrakach (będzie o tym) oraz różnego rodzaju wycieczki typu island hopping.
W ramach Island Hopping Tour A na Coron odwiedziliśmy następujące miejsca: Las Islas de Coral, CYC Beach, Atwayan Beach/Sunset Beach, Quin Reef, Green Lagoon, Kayangan Lake. Snorkeling był bardzo przyjemny – duża ilość kolorowych, tropikalnych rybek i pięknie zachowanej rafy koralowej. Niestety nie było tutaj miękkich korali.
Wycieczkę oferują praktycznie wszystkie biura w mieście oraz większość hosteli. Koszt wycieczki jest stały i wynosi 750 PHP/os dorosła oraz 200 PHP za dziecko. Cena zawiera transfer z hotelu, pyszny i duży lunch, wszelkie wstępy, które pobierane są w niektórych punkach programu. Wycieczka trwa ok. 8 godzin. Trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą wody do picia, przeciwsłonecznym kremie, butach do wody oraz masce i fajce do snorkelingu.
Będąc na Coron spaliśmy w bardzo fajnym miejscu Purple Homestay, położonym nad samą wodą na palach. Malutki pokoik z dużym łóżkiem i moskitierą. Łazienka na korytarzu z prysznicem z ciepłą wodą. Mini tarasik z pięknym widokiem na zatokę. Bardzo miła obsługa, która zna odpowiedź na każde pytanie. Można u nich zamawiać wycieczki, bilety itd. Wi–fi działa. Polecamy. Koszt: 700 PHP ze śniadaniem.

UWAGA!!! Największy dramat wyspy Busuanga i miasteczka Bayan ng Coron to BRAK PLAŻY. Przed przyjazdem na tę wyspę nie byłem w stanie w to uwierzyć. Jak to wyspa i nie ma plaży? No niestety nie ma – jedyna forma plażowania w okolicach Busuanga jest w trakcie wycieczek turystycznych lub wynajęcie prywatnej łódki z sternikiem na pobliskich wyspach.

PS. Nasza druga podróż na Filipiny odbyła się w terminie 17.02-12.03.2017Zapraszam do zapoznania się z wpisem Nadia w podróży na Filipiny 2017 , który jest relacją pisaną na gorąco podczas podróży oraz do wpisu Filipiny informacje praktyczne, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji. Jeżeli kogoś interesuje nasza pierwsza podróż na Filipiny w 2016 roku to „zapiski z podróży” znajdzie w artykule Nadia w podróży na Filipiny – zapiski z podróży.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *