Dumaluan Beach – piękna plaża nie dla każdego

Idealnie biały piasek, delikatnie pochylone, kołyszące się palmy, pomiędzy którymi rozpięte są hamaki, na których można leniwie spędzić cały dzień. W zasięgu wzroku widzimy jedynie turkusowy kolor wody, idealnie błękitne niebo z śnieżnobiałymi chmurkami. Pojedyncze osoby spacerują po plaży lub zażywają orzeźwienia w wodzie – tak w wielkim skrócie wygląda Dumaluan Beach na Filipinach. Czy może się podobać?

Widoki jak z pocztówek lub folderów reklamowych biur podróży. Przy samej plaży położonych jest kilka pięknych hoteli z idealnie przystrzyżoną trawą, leżakami i infrastrukturą. Gdzieś w oddali w budce siedzi strażnik, który pilnuje porządku, gdzieś ktoś zagarnia liście z białego piasku, ktoś nawadnia trawę lub przystrzyga roślinność. W wodzie nie ma zacumowanych łodzi, które podobnie jak ma to miejsce na Alona Beach, psułyby widok. Jednym słowem dba się tu o każdy element rajskiego krajobrazu.
Na całe szczęście nie trzeba być gościem hotelowym, nie trzeba tu mieszkać, aby poleżeć na plaży i móc napawać się takimi widokami. Wiele osób, które podobnie jak my, śpi w Alona Beach, przyjeżdża tu na dzień, aby poplażować w przepięknej scenerii.
Niestety do pełni szczęścia brakuje tu pięknej rafy koralowej i czegoś, co można by pooglądać pod wodą. Jedynie w niektórych miejscach są połacie traw z pojedynczymi fragmentami rafy, gdzie można spotkać rozgwiazdy czy kolorowe rybki.

Dumaluan Beach snorkeling

filipiny dumaluan beach snorkeling philippines
Filipiny. Dumaluan Beach – snorkeling nie jest zbyt ciekawy – tylko pojedyncze miejsca z rafą.
filipiny dumaluan beach snorkeling starfish philippines
Dumaluan Beach – różnokolorowe rozgwiazdy (starfish)
filipiny dumaluan beach snorkeling starfish philippines
Dumaluan Beach – różnokolorowe rozgwiazdy (starfish)
filipiny dumaluan beach snorkeling starfish philippines
Dumaluan Beach – różnokolorowe rozgwiazdy (starfish)
filipiny dumaluan beach snorkeling starfish philippines
Dumaluan Beach – różnokolorowe rozgwiazdy (starfish)

Dumaluan Beach – plaża, piasek i woda

Spędziliśmy tu nasz ostatni dzień podczas wyjazdu na Filipiny, aby przed powrotem do zimowej Polski naładować akumulatory ciepłem i zapamiętać jak najwięcej pięknych, plażowych widoków. Dumaluan Beach to czysty relaks. Leniwe wylegiwanie na plaży, zabawy w wodzie, budowanie zamków z piasku z Nadią. Zawsze na koniec wyjazdu lubimy tak po prostu nic nie robić. Prawda, że na krótką metę może to być przyjemne?
Zapraszam do kilku kadrów z plaży i sami ocenicie czy warto się tu wybrać. Dajcie znać, co sądzicie o tym miejscu.filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plażafilipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża filipiny dumaluan beach philippines plaża

Dumaluan Beach informacje praktyczne

Z Alona Beach na plażę Dumaluan Beach najłatwiej dostać się wynajmując trycykl za ok. 80-100 PHP w jedną stronę. Na plażę obowiązuje bilet wstępu 35 PHP/os. Część plaży przynależy do kilku drogich resortów i hoteli (jeżeli kogoś interesuje to warto przeglądnąć ofertę bo czasami można trafić okazyjne ceny), lecz nikt nie robił nam problemu, żebyśmy mogli rozłożyć swój ręcznik w dowolnym miejscu. Przy plaży jest mała knajpka, w której można coś zjeść – dania nie powalają, ale jest ok.
Jeżeli ktoś, będąc na Panglao, szuka miejsca, aby leniwie spędzić dzień na plaży i móc popływać w przepięknej wodzie to Dumaluan Beach będzie dobrym wyborem.

filipiny dumaluan beach philippines tricykl
Praktycznie na każdym kroku można spotkać tricykle, które mogą nas podwieźć w każde miejsce – kurs z Alona Beach na Dumaluan Beach to ok 80-100 PHP w jedną stronę.

PS. Nasza pierwsza podróż na Filipiny odbyła się w terminie 25.02-15.03.2016Zapraszam do zapoznania się z wpisem   Nadia w podróży na Filipiny – zapiski z podróży , który jest relacją pisaną na gorąco podczas podróży oraz do wpisu Filipiny informacje praktyczne, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji. Jeżeli kogoś interesuje nasza druga podróż na Filipiny w 2017 roku to „zapiski z podróży” znajdzie w artykule Nadia w podróży na Filipiny 2017.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u