Anse Georgette – najładniejsza plaża na Praslin?

Anse Georgette to jedna z najładniejszych plaż na wyspie Praslin. Przepiękny, drobniutki piasek i niesamowicie turkusowego koloru woda spodoba się każdemu. Do tego kosmicznych kształtów granitowe kamienie, przyjemny cień kołyszących się palm i praktycznie brak ludzi powoduje, że to nasza ulubiona plaża na wyspie Praslin. Zobaczcie sami, jak wygląda piękna Anse Georgette.

Nie ma tu żadnych zabudowań, nie ma budek z jedzeniem, nie ma tu żadnej infrastruktury. Jest cisza, spokój, szum dużych fal, idealnie delikatny piasek, kilka ciekawych kamieni i mocno ograniczona liczba ludzi. Pomimo że położona nieopodal plaża Anse Lazio pojawia się na wielu zestawieniach najładniejszych plaż, to wg nas Anse Georgette zdecydowanie z nią wygrywa.
Mieliśmy wrażenie, że plaża jest praktycznie tylko dla nas, gdyż podczas całego dnia spotkaliśmy kilka, kilkanaście osób. Nadii bardzo podobało się chodzenie po kamieniach, zabawy w wodzie oraz piasku. Do tego liczne miejsca z przyjemnym cieniem pod palmą dają chwilę wytchnienia od palącego słońca. Warto jednak wiedzieć, że tutejsza turkusowa woda ma moc. Dosyć duże fale i prąd powodują, że podczas zabaw w wodzie trzeba na to uważać. Fale czasami potrafiły nas zaskoczyć i powalić na kolana.
Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda Anse Georgette, a na dole strony znajdziecie szczegółowe informacje jak dostać się na plażę oraz jak zarezerwować sobie możliwość wejścia na nią.praslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychellespraslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychellespraslin plaża anse georgette beach seychelles crab praslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychellespraslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychelles praslin plaża anse georgette beach seychelles

Anse Georgette informacje praktyczne

Plaża Anse Georgette znajduje się na prywatnym terenie Hotelu Constance Lemuria. Wejście na plażę, jak na wszystkie plaże na Seszelach, jest darmowe, jednak, aby móc na nią wejść, należy zarezerwować miejsce na liście. Hotel wprowadził dzienny limit odwiedzających. Aby to uczynić, trzeba przynajmniej dzień wcześniej zadzwonić do hotelu i poprosić o dopisanie naszych nazwisk. Poproście w Waszym guesthousie, aby zrobili Wam rezerwację.

Jak dojechać na Anse Georgette?

Na miejsce dojedziecie autobusem. Powiedzcie kierowcy, gdzie chcecie jechać (bilet kosztuje 7 SCR/osoby), a na pewno poinformuje Was, na którym przystanku wysiąść. Przystanek znajduje się dokładnie naprzeciwko bramy wjazdowej do hotelu.
Przed wejściem strażnik sprawdzi, czy znajdujemy się na liście, podpiszemy oświadczenie, że wchodzimy na własną odpowiedzialność i żebyśmy uważali na golfiarzy. Stąd czeka nas ok. 15-20 minutowy marsz przez przepiękny teren pola golfowego. Ścieżka jest wybetonowana i doskonale oznakowana.
Na plaży Anse Georgette nie ma żadnej infrastruktury zatem wszelkie jedzenie, przekąski i odpowiednią ilość wody musimy przynieść ze sobą.

Z plaży Anse Georgette można przejść ścieżką w lesie do plaży Anse Lazio. Spacer trwa ok. godziny i podobno jest dosyć łatwy. Pierwotnie chcieliśmy wybrać się na spacer, lecz dzień wcześniej byliśmy już na plaży Anse Lazio, więc zabrakło motywacji.

PS. Nasza podróż na Seszele odbyła się w terminie 9-20.10.2018. W trakcie wyjazdu powstawała, pisana na gorąco relacja Podróż na Seszele z dzieckiem – zapiski z podróży Praslinoraz Podróż na Seszele z dzieckiem – zapiski z podróży La Digue i Mahe, w których znajdziecie wiele dodatkowych informacji. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem Seszele informacje praktyczne, gdzie znajdziecie praktycznie wszystko co jest niezbędne, aby samemu zorganizować podróż.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u