Maafushi – malediwska wyspa zdecydowanie nie dla nas

Maafushi to malediwska wyspa, której zdecydowanie nie polecamy. Nasza prywatna opinia jest taka, że szkoda marnować na nią czasu. No, chyba że ktoś lubi leżeć na skrawku piasku w tłumie turystów? A może ktoś poszukuje kilkupiętrowych hoteli, licznych knajp i zatłoczonych uliczek?

W trakcie planowania naszej podróży po Malediwach, ze względu na ograniczony czas, musieliśmy podjąć decyzję, które wyspy wybrać, a które zdecydowanie odpuścić. Jeżeli chodzi o wyspę Maafushi, to decyzja była bardzo szybka i prosta. To miejsce, którego nie chcieliśmy odwiedzić. Wiele relacji pokazywało ją jako zatłoczoną, pełną hoteli i mało ciekawą.

W drodze z magicznej wyspy wyspy Fulidhoo na Gulhi mieliśmy przesiadkę na Maafushi. Dzięki temu mieliśmy kilka godzin, aby zobaczyć w przelocie tę wyspę. Wszystko, co o niej wcześniej przeczytaliśmy, potwierdziło się na miejscu. To najbardziej turystyczna wyspa, jaka widzieliśmy na Malediwach. Wszędzie czuć pośpiech, turystyczny hałas i na każdym kroku napotkamy turystów. Sądzę, że spokojnie można przyrównać Maafushi do Międzyzdrojów, Kołobrzegu czy Trójmiasta w sezonie. To zdecydowanie nie to, czego szukaliśmy na Malediwach. Może się wydawać, że kilka godzin to zbyt mało czasu, aby wyrobić sobie opinię o danym miejscu. Nam Maafushi nie dała absolutnie powodu, aby tu wrócić na dłużej w poszukiwaniu argumentów za tym, aby zmienić nasze zdanie.

Plaża bikini na Maafushi

Koniecznie chcieliśmy zobaczyć, jak wygląda tutejsza plaża dla turystów, czyli plaża bikini. Niestety jest ona bardzo, bardzo mała, a dodatkowo znajduje się dokładnie przed wielopiętrowym hotelem. Zaraz obok jest w trakcie budowy kolejny. Jeszcze dobrze nie weszliśmy na teren plaży za płotem – tak jedna część plaży jest wygrodzona płotem, to od razu podbiegł ktoś z obsługi z propozycją wynajęcia leżaka. Miejsca na plaży praktycznie brak. Wszędzie mnóstwo turystów. Kolor wody jest typowo malediwski, przepiękny, ale co z tego, gdy w tej mini zatoczce pełno jest ludzi. Zdecydowanie nie nasze klimaty.malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach malediwy maafushi lokalna wyspa plaża bikini beach

Publiczna plaża na Maafushi

Z drugiej strony wyspy znajduje się szeroka, płaska jak stół publiczna plaża. Spotkaliśmy tam sporo mieszkańców wyspy korzystających z pięknej pogody i ciepłej wody. Mnóstwo dzieci pluskających się w wodzie z rodzicami.malediwy maafushi lokalna wyspa publiczna plaża public beach malediwy maafushi lokalna wyspa publiczna plaża public beach malediwy maafushi lokalna wyspa publiczna plaża public beach

Spacerując uliczkami Maafushi, widzimy mnóstwo sklepów z pamiątkami i z jedzeniem. Czujemy się jak na zatłoczonym molo w Sopocie. Dookoła sporo centrów sportów wodnych i baz nurkowych. Zdecydowanie, jeżeli ktoś chciałby wynająć sprzęt do pływania, wybrać się na nurkowanie, wycieczkę snorkelingową czy popłynąć na wyspę z resortem to tutaj ma szalenie dużo możliwości. Z naszego punktu widzenia to chyba jedyny plus tej wyspy.

Przy głównej ulicy położonej wzdłuż wybrzeża spotkaliśmy papugi – sympatyczna opiekunka zabrała je na spacer, a w międzyczasie przystanęli na przekąskę. Bardzo głośne są i „walczyły” o każdy kawałek owoca.malediwy maafushi lokalna wyspa papuga malediwy maafushi lokalna wyspa papuga

Podsumowując naszą krótką wizytę na Maafushi, to bazując na opisach w internecie, mniej więcej tego się spodziewaliśmy. Dlatego nie chcieliśmy tutaj przypłynąć i cieszymy się, że nie spędziliśmy tu więcej czasu. To zdecydowanie nie nasze klimaty i nie to, czego szukaliśmy na Malediwach.

malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa malediwy maafushi lokalna wyspa

Malediwy – Maafushi lokalna wyspa informacje praktyczne

Maafushi to prawdopodobnie najczęściej odwiedzana wyspa na Malediwach. Ma wymiary 1270 x 265 metrów. Jest położona zaledwie ok. 27 km od Male w atolu South Male Atoll. Maafushi zamieszkuje 2700 osób. Na wyspie znajduje się bardzo dużo (podobno ponad 70) hoteli, guesthousów i innych miejsc, gdzie można wynająć budżetowy nocleg. Warto wspomnieć, że na Maafushi znajduje się jedyne na Malediwach więzienie.

Transport na wyspę Maafushi

Na wyspę Maafushi można dostać się na dwa sposoby:

  • publicznym promem za 53 MVR (14,27 zł). Prom płynie ok. 1,25 godz. Prom wypływa z Male o 10:00 w każdą niedzielę, wtorek oraz czwartek. W drogę powrotną do Male prom wypływa z wyspy o 12:15. Promy odpływają z przystani Villingili Ferry Terminal na Male.
  • prywatnym speedboat’em za 25 USD od osoby. Na łódkę wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Rezerwacji najczęściej można dokonać przez hotel, gdzie się zatrzymamy. Speedboat odpływa z Male (lub lotniska) codziennie o godzinie 9:15, 13:30, 19:00, 22:00.

Jedzenie na wyspie Maafushi

Na wyspie znajduje się mnóstwo knajpek i restauracji. Wzdłuż całego nadbrzeża jest ciąg knajp. Ceny są zdecydowanie turystyczne. Wystarczy wejść do środka wyspy, aby w licznych uliczkach znaleźć knajpki, które są zdecydowanie tańsze. Praktycznie na każdym kroku napotkacie miejsce, gdzie będzie można zjeść. W taki sposób znaleźliśmy miejsce o nazwie Multi Taste Restaurant. Wygląda bardzo niepozornie, ale jedzonko było przepyszne. Spróbujcie warzywnego kottu, biriyani i rybę z frytkami.

PS. Nasza podróż na Malediwy odbyła się w terminie 21.02-04.03.2020. Jeżeli planujecie wyjazd na Malediwy, to zajrzyjcie do artykułu Malediwy informacje praktyczne, gdzie znajdziecie wiele praktycznych porad.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *