Noclegi na Węgrzech: kempingi i hostele…

Podczas każdej podróży trzeba gdzieś spać. Wybierając się na Węgry, wiedzieliśmy, że część nocy spędzimy pod namiotem, gdyż lubimy tę formę noclegów. W miastach lub tam, gdzie nie było takiej możliwości, wynajęliśmy pokoje w hostelach. Zobaczcie noclegi na Węgrzech, z jakich korzystaliśmy.

Na Węgry pojechaliśmy całą naszą ekipą: 6-letnia Nadia, mama i tata. Zabraliśmy ze sobą cały sprzęt kempingowy. Szukaliśmy kempingów, które będą miały dobrą lokalizację – w pobliżu ciekawych atrakcji turystycznych, dobrze skomunikowanych lub po prostu dla nas wygodnych.
Na wymienionych kempingach, jeżeli wybieracie własny namiot, to nie trzeba rezerwować miejsc z wyprzedzeniem. Natomiast noclegi na Węgrzech: w Budapeszcie oraz w Tarcalu zarezerwowaliśmy przed wyjazdem, korzystając z portalu booking’u.
Podróżowaliśmy przed sezonem (długi weekend majowy 27.04-4.05.2019).

Wszystkie poniższe noclegi są przez nas osobiście sprawdzone i szczegółowo opisane. Jeżeli chcecie dokonać rezerwacji, to proszę i skorzystajcie z zamieszczonych linków do booking -> wy zapłacicie dokładnie tyle samo, a serwis podzieli się z nami swoją prowizją dzięki, czemu dostaniemy parę groszy za naszą pracę.

Noclegi na Węgrzech

Poniżej znajdziecie kompletną listę naszych noclegów na Węgrzech:

Kemping na Węgrzech: Delta Camping, Jezioro Balaton

Kemping Delta Camping znajduje się 13 km na wschód od Keszthely, położony 2-3 minuty spacerkiem od brzegu jeziora Balaton. Jest otwarty od połowy kwietnia do połowy września. Duże parcele pod namiot wyposażone w budkę z elektrycznością. Pośrodku kempingu znajduje się budynek z toaletami, prysznicami oraz miejscem do umycia przyborów kuchennych. Można napisać, że brak tu placu zabaw, chociaż zaraz za wjazdem znajduje się huśtawka i trampolina. Niestety na kempingu nie ma żadnego baru ani sklepu z asortymentem spożywczym. Na terenie kempingu dostępne WiFi.
Przez cały pobyt byliśmy jedynymi mieszkańcami kempingu 😊. Dookoła cisza i spokój, czasami zakłócany przejeżdżającym zaraz obok pociągiem. Bardzo nam się tu podobało. Jest wiele zieleni, a do ładnej plaży nad Balatonem jest blisko.
Koszt: 4400 HUF (ok. 60,63 PLN) za noc w namiocie za całą naszą rodzinę. Szczegóły ceny wyglądają następująco: 1000 HUF osoba dorosła, 600 HUF dziecko, 1100 HUF namiot, samochód, elektryczność oraz 350 HUF/osoba dorosła opłaty klimatycznej.noclegi na węgrzech balaton camping nocleg nad balatonem kemping nad balatonem delta camping noclegi na węgrzech balaton camping nocleg nad balatonem kemping nad balatonem delta camping noclegi na węgrzech balaton camping nocleg nad balatonem kemping nad balatonem delta camping noclegi na węgrzech balaton camping nocleg nad balatonem kemping nad balatonem delta camping noclegi na węgrzech balaton camping nocleg nad balatonem kemping nad balatonem delta camping noclegi na węgrzech balaton camping nocleg nad balatonem kemping nad balatonem delta camping

Boomerang Hostel, Budapeszt

Hostel Boomerang położony w samym centrum Budapesztu w kamienicy. Stanowi super bazę wypadową na zwiedzanie miasta. Niecały kilometr dalej jest Most Łańcuchowy. Dookoła wiele miejsc z jedzeniem, przystanki komunikacji miejskiej. Możemy napisać, że hostel o standardzie akademika. Otrzymaliśmy duży 4-osobowy pokój z jednym piętrowym łóżkiem i wspólną łazienką na korytarzu. Do dyspozycji była także wspólna lodówka. Wszędzie czysto i schludnie. W tej cenie i lokalizacji bardzo nam odpowiadał i możemy polecić. Rano przygotowane jest proste śniadanie w formie szwedzkiego bufetu: pieczywo, sery, wędlina, dżem i nutella oraz kawa, herbata, woda do picia. Na terenie dostępne szybkie Wi-Fi.
Jedyny minus hostelu, jak większości miejsc noclegowych położonych w centrum Budapesztu, to brak parkingu. Samochód trzeba zostawić na płatnym parkingu w godz. 8-20 przy ulicy (ciężko znaleźć wolne miejsce) lub wykupić miejsce w wielopiętrowych garażach. Zdecydowanie należy zaparkować samochód tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, bo miejskie służby działają bardzo sprawnie i odholowując źle zaparkowane pojazdy.
W trakcie naszego pobytu było święto (1 maja), a więc parkowanie było za darmo przez całą dobę.
Koszt: 14000 HUF (ok. 192,93 PLN) za noc, za dwie osoby dorosłe + dziecko ze śniadaniem -> link do rezerwacji.

Kemping na Węgrzech: Tulipán Camping, Eger

Mały kemping położony na uboczu Egeru w słynącej z winnych piwniczek Dolinie Pięknej Pani. Pomimo wczesnej pory roku, to kemping bardzo mocno oblegany. Większość przyjezdnych to Polacy.
Parcele pod namiot niezbyt duże, ale mały namiot i samochód spokojnie się zmieszczą. Odpowiedniej wielkości budynek z sanitariatami. Wszędzie czysto i ładnie. Niestety na kempingu nie ma żadnego baru ani sklepu z asortymentem spożywczym. Również nie zaobserwowaliśmy żadnego placu zabaw dla dzieci. Przy recepcji dostępne słabe WiFi.
Koszt: 4950 HUF (ok. 68,21 PLN) za noc w namiocie za całą naszą rodzinę. Szczegóły ceny wyglądają następująco: 1050 HUF osoba dorosła, 450 HUF dziecko, 1050 HUF namiot, 450HUF samochód oraz 450 HUF/osoba dorosła opłaty klimatycznej.noclegi na węgrzech eger camping tulipan camping noclegi na węgrzech eger camping tulipan camping noclegi na węgrzech eger camping tulipan camping

Pataky Borporta Klapka, Tarcal

Dom, w którym właściciel wynajmuje pokoje, położony jest w malowniczej wiosce Tarcal. Jest czysto, klimatycznie i przyjemnie. U właściciela można kupić lokalne wino pochodzące z jego winnicy i dodatkowo wykupić śniadania.
Miejsce to skojarzyło nam się z pobytem u babci na wsi. Mieliśmy pokoik na poddaszu z łóżkiem małżeńskim i małą dostawką dla Nadii. W pokoju znajdowała się także łazienka z ręcznikami. Przed wejściem do pokoju mieliśmy do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię (1 kuchnia na dwa pokoje), z której mogliśmy korzystać.
Koszt: 12000 HUF (ok. 165,37 PLN) za pokój z łazienką dla dwóch osób + dziecko (jedno duże łózko + dostawka). -> link do rezerwacji.noclegi na węgrzech tokaj tarcal noclegi na węgrzech tokaj tarcal noclegi na węgrzech tokaj tarcal noclegi na węgrzech tokaj tarcal

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie noclegów na Węgrzech, przyda się Wam podczas Waszych podróży.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *