Audycja o Sri Lance w Radiu Gdańsk

Leniwy sobotni poranek. Większość osób wygląda za okno i włącza ekspres do kawy, aby przygotować swój ulubiony napój, dzięki któremu będzie łatwiej się obudzić. Audycja Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk tym razem przeniosła nas w ciepłe rejony Oceanu Indyjskiego, na małą wyspę Cejlon. Audycja o Sri Lance to wspomnienia mojego wyjazdu do tego wspaniałego kraju.

sri lanka tamilki
Sri Lanka. Okolice Lipton’s Seat. Autor bloga z Tamilkami.

Bardzo miło było móc opowiedzieć o tym, czego można spodziewać się podczas podróży po Sri Lance, o tym, jakich wspaniałych ludzi można tam spotkać, czego warto spróbować, gdzie spać, jakie świątynie są godne uwagi, jak spotkać Tamilki podczas zbiorów herbaty, gdzie poleniuchować na plaży i jak wejść do kopalni szafirów, a także wiele innych. Oprócz mnie w audycji wzięli udział Łukasz Wojtowicz i Magda Stępień, którzy niedawno wrócili ze swojej podróży, a całość doglądała i prowadziła Beata Szewczyk.
Jak zawsze audycja na żywo rządzi się swoimi prawami. Czas strasznie szybko upłynął i nie wszystko zostało powiedziane. Do tego jeszcze parę merytorycznych błędów wkradło się: skąd ja wymyśliłem Świątynię Złotego Zęba w Kandy (powinno być świątynia świętego zęba, czyli The Sacred Tooth Relic) lub czemu mi się pojawiła dopamina zamiast endorfin, kompletnie nie wiem. Ale audycja na żywo nie wybacza :).
Coraz więcej zapytań pojawia się o podróż na Sri Lankę, coraz częściej można kupić okazyjne bilety do Colombo, więc temat bardzo na czasie. Nie pozostaje nic innego jak po prostu pojechać tam i zobaczyć wszystko na własne oczy.
Zachęcam do posłuchania: Radio Gdańsk – Sri Lanka. (czas trwania: 67:08, zatem jest co słuchać).

PS. Moja podróż na Sri Lankę odbyła się w terminie 25.02.-18.03.2012. Zapraszam do zapoznania się z wpisem Sri Lanka – zapiski z podróży, który jest relacją pisaną na gorąco w trakcie podróży oraz do wpisu Sri Lanka informacje praktyczne: ceny, pieniądze, wiza, noclegi, gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji przydatnych do zaplanowania swojej podróży.

sri lanka mirissa plaża
Sri Lanka. Plaża w Mirissie.
sri lanka kandy sprzedawca
Sri Lancka. Kandy. Sprzedawca owoców na lokalnym targu.
sri lanka szafiry
Sri Lanka. Ratnapura. Na targu kamieni szlachetnych.
sri lanka zachód słońca rybak
Sri Lanka. Plaża w Negombo. Wieczorne porządkowanie sieci.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u