Podróż do Japonii z dzieckiem – jak obniżyć koszty?

Wiele mówi się, że Japonia jest dosyć droga. Wiele relacji opisuje dosyć wysokie ceny jedzenia, transportu i noclegów co tylko częściowo jest prawdą. Czy jest sposób, aby obniżyć koszty podróży z dzieckiem do Japonii? Jak pojechać do Japonii z dzieckiem i nie zbankrutować? Istnieje bardzo prosty i niezawodny sposób na to, aby uniknąć wielu wysokich kosztów.

Odpowiedź na powyższe pytania jest banalnie prosta – wystarczy, aby Twoje dziecko, z którym podróżujesz, nie miało więcej niż 6 lat. Dlaczego magiczna granica ukończenia szóstego roku życia jest tak ważna? Poniżej lista wydatków które będziemy mogli bardzo łatwo ograniczyć lub całkowicie pominąć.

Transport – nie musisz kupić Japan Rail PASS

Każdy, kto wybiera się do Japonii, na pewno słyszał lub korzystał z magicznego biletu Japan Rail PASS, który pozwala podróżować po Japonii przez określoną ilość dni, większością dostępnych pociągów. Dobra informacja jest taka, że dzieci do lat 6 nie muszą kupować tego biletu. Jeżeli będą siedziały z nami na fotelu to mamy ok. 1000 zł w kieszeni. Oczywiście jak obok nas będzie wolne miejsce, a obsługa nie będzie miała nic przeciwko, to będziemy mogli posadzić dziecko obok. Tylko raz nam na to nie pozwolono.

japonia nadia w podróży shinkansen
Japonia. JR PASS – dzieci do lat 6 lat gratis.

Noclegi – najczęściej bez dodatkowych kosztów

Rezerwując wcześniej noclegi, dokładnie sprawdźcie tę opcję. W warunkach opisanych przez hotel będzie informacja czy dziecko wymaga dodatkowej opłaty. Najczęściej jest tak, że jeżeli dziecko śpi na dostępnych łóżkach, to nie ponosimy za to dodatkowej opłaty. We wszystkich noclegach, z których korzystaliśmy w Japonii, nie musieliśmy płacić dodatkowo za Nadię. Kolejne konkretne sumy pozostają w kieszeni.

japonia nadia w podróży nocleg ryokan
Noclegi w Japonii – dzieci w większości miejsc są gratis.

Komunikacja miejska w Japonii za darmo

W każdym rodzaju komunikacji miejskiej: autobusy i metro z których korzystaliśmy, dzieci do lat 6 jeżdżą za darmo. Koszt pojedynczego przejazdu nie jest może duży, bo są to kwoty rzędu 140 – 230 JPY (4,74 – 7,80 PLN), jednak jak dużo jeździmy, to trochę się tego nazbiera. Kolejna oszczędność, gdy podróżujemy z dzieckiem do lat 6.

japonia nadia w podróży metro hello kitty
Komunikacja miejska – metro, autobus, pociągi dzieci do lat 6 gratis.

Wstępy do atrakcji turystycznych

Kolejna bardzo dobra wiadomość dla rodziców podróżujących z dziećmi w wieku do lat 6. W żadnym z miejsc, do którego wymagane było uiszczenie opłaty za wejście, dzieci do lat sześciu wchodziły bez dodatkowej opłaty. Jedyny, znany nam wyjątek od tej reguły, to DisneyLand :).

japonia nadia w podróży
Wstępy do atrakcji turystycznych – dzieci do lat 6 gratis.

Jak widać po powyższym zestawieniu, jeżeli zastanawiacie się nad podróżą do Japonii i macie małe dzieci, to warto pośpieszyć się z decyzją o wyjeździe. Jadąc z dzieckiem poniżej 6 roku życia, zaoszczędzicie całkiem sporo pieniędzy.

PS. Nasza podróż do Japonii odbyła się w terminie 17.05-01.06.2018. W trakcie wyjazdu powstawała, pisana na gorąco relacja Podróż do Japonii z dzieckiem – zapiski z podróży część Tokio oraz Podróż do Japonii z dzieckiem – zapiski z podróży część Kioto, w których znajdziecie wiele dodatkowych informacji.

Dla osób planujących swoją własną podróż do Japonii powstał specjalny artykuł zawierający informacje praktyczne, które będą bardzo pomocne przy organizacji swojego wyjazdu Japonia informacje praktyczne: ceny, noclegi, transport

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *