Wypożyczenie samochodu w Jordanii

Planując podróż do Jordanii, wiedzieliśmy, że chcemy być niezależni. Taką niezależność daje nam własny samochód, dlatego zdecydowaliśmy się na wypożyczenie samochodu w Jordanii. Jak tego dokonać? Ile to kosztuje? Gdzie szukać samochodu?

Wybierając się do Jordanii, mieliśmy dylemat czy polegać na transporcie publicznym, busach i taksówkach czy jednak lepiej wypożyczyć samochód. Sprawdziliśmy, gdzie można dostać się zorganizowanym transportem, a gdzie trzeba mieć swój pojazd. Dodatkowo sprawdziliśmy ceny wynajmu samochodu i okazało się, że jednak warto wypożyczyć samochód.

Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód w Jordanii?

Tak naprawdę opcje są dwie: szukamy lokalnej wypożyczalni lub korzystamy z porównywarek i sieciowych wypożyczalni. Z naszego punktu widzenia najwygodniej i najtaniej było wybrać jedną z sieciowych wypożyczalni, które mają swoje biura na samym lotnisku. Warto pamiętać o tym, że biura te czynne są 24h, zatem niezależnie od godziny przylotu, będziemy mogli odebrać/oddać samochód. Dokładnie tak samo jak w Omanie, wypożyczyliśmy samochód na lotnisku. Porównując ceny, okazało się, że najlepszą opcją w naszym przypadku było skorzystanie z oferty znajdującej się na stronie Ryanair’a (zaoszczędziliśmy ok. 100 zł w stosunku do tej samej oferty pokazanej na portalu Rentalcars). Zawsze warto sprawdzać w kilku miejscach.

wypożyczenie samochodu w jordani samochód wypożyczalnia wynajem samochodu
Wypożyczenie samochodu w Jordanii jest proste i przyjemne.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Jordanii?

Polecieliśmy do Jordanii we trójkę, więc wystarczył nam najmniejszy samochód. Na portalu wybraliśmy samochód klasy Citroen C3 z manualną skrzynią biegów lub podobny w firmie Thrifty. Całkowity koszt wypożyczenia samochodu na 10 dni wyniósł 873 zł z podstawowym pakietem ubezpieczenia, bez limitu kilometrów i z wkładem własnym w wysokości 350 JOD. Dokupiliśmy pełne ubezpieczenie (full insurance) na 10 dni za kwotę 286 zł. Dodatkowo wypożyczyliśmy fotelik dla Nadii – koszt 20 USD za cały okres. Po powrocie do Polski, okazało się, że lecąc liniami Ryanair mogliśmy zabrać ze sobą swój fotelik dla dziecka całkowicie za darmo! Szkoda, że o tym nie wiedzieliśmy wcześniej, ale może Wam się przyda.

Na miejscu okazało się, że zamiast małego Citroena otrzymaliśmy duży Mitsubishi Lancer w automacie.

wypożyczenie samochodu w jordani samochód wypożyczalnia wynajem samochodu
Zamiast zarezerwowanego małego samochodu otrzymaliśmy Lancera z automatyczną skrzynią biegu

Dokumenty potrzebne do wypożyczenia samochodu w Jordanii

Aby móc odebrać samochód w wypożyczalni trzeba posiadać:

  1. Polskie prawo jazdy (choć w dokumentach było podane, że trzeba mieć przy sobie Międzynarodowe Prawo Jazdy, to na miejscu, nikt go ode mnie nie wymagał)
  2. Voucher – potwierdzenie zapłaty za wynajem samochodu, które otrzymaliśmy na email zaraz po dokonaniu rezerwacji
  3. Karta kredytowa (nie akceptowali kart debetowych, przedpłaconych lub gotówki) z wystarczającym limitem, aby założyć blokadę w wysokości 350 JOD.

O czym należy pamiętać w trakcie odbierania samochodu?

  1. Dokładnie sprawdź samochód i wszelkie uszkodzenia zaznacz na protokole odbioru, który później będzie stanowił podstawę podczas oddawania samochodu.
  2. Zrób wyraźne zdjęcia samochodu z każdej strony oraz zbliżenia uszkodzeń – warto sprawdzić również podwozie czy osłony nie są połamane i czy dobrze się trzymają.
  3. Sprawdź samochód w środku czy nie ma jakichś uszkodzeń.
  4. Sprawdź poziom benzyny. Dokładnie tyle samo paliwa musi być w trakcie zwrotu samochodu. W przeciwnym wypadku całkiem sporo zapłacimy za dodatkowe tankowanie przez wypożyczalnie.
  5. Sprawdź, czy jest zapasowe koło i klucz do kół.

Przekazany nam samochód miał bardzo dużo drobnych rys i kilka większych uszkodzeń. Według pracownika wypożyczalni liczą się tylko te większe uszkodzenia, lecz my skrupulatnie zaznaczyliśmy i obfotografowaliśmy każde z nich.

wypożyczenie samochodu w jordani samochód wypożyczalnia wynajem samochodu
Wypożyczając samochód koniecznie musimy zrobić zdjęcia wszystkim uszkodzeniom.

Przy oddawaniu samochodu nie było żadnych problemów. Pan obszedł auto dookoła, sprawdził poziom benzyny i podpisał protokół, że jest ok. Całość trwała 2-3 minuty. Warto wypożyczyć samochód w Jordanii. Zdecydowanie nie ma czego się bać na drodze, uważać na innych kierowców i cieszyć się przepięknymi widokami. To była bardzo dobra decyzja.

PS. Nasza podróż do Jordanii odbyła się w terminie 17-27.05.2019. Planując wyjazd do Jordanii, na pewno bardzo pomocny będzie artykuł Jordania informacje praktyczne, gdzie znajdziecie wiele praktycznych porad: ceny, noclegi, wiza, pieniądze itd.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u