Birma zapomniana perła Azji – wernisaż i prelekcja

Zapraszam 2 kwietnia, w sobotę o godz. 17:00 do Centrum Kultury „ZAMEK” na podróżnicze spotkanie  w ramach cyklu „kultury świata” pt. Birma zapomniana perła Azji. Tym razem zabiorę was w fascynującą wyprawę po kraju, w którym nadal podróżuje się wozem ciągniętym przez woły, elektryczność wciąż stanowi niedostępny luksus, kobiety malują twarz lepką mazią, powstałą ze zmieszania sproszkowanego drewna z wodą, zaś najpopularniejszą używką  jest działający euforycznie betel – tak właśnie wygląda współczesna Birma.

birma zapomniana perła azji plakat
Birma zapomniana perła Azji – plakat.

Birma to kraj serdeczności, uprzejmości, bezinteresownej pomocy dla drugiego człowieka. Najważniejsze dla mieszkających tam ludzi to drugi człowiek oraz rodzina. Pomimo, że posiadają bardzo niewiele, chętnie się dzielą tym, co mają.

Birma to miejsce gdzie głównym środkiem transportu jest nadal wóz zaprzęgnięty w woły, gdzie asfalt to rzadkość, gdzie nie ma prądu przez całą dobę, gdzie powszechnie żuje się betel, gdzie kobiety używają thanaki, a mężczyźni chodzą w longyi.

birmańskie dziecko portret
Birma. Serdeczność i zainteresowanie naszymi osobami było bardzo duże.

Birma to kraj przepięknych świątyń w Bagan, to rybacy znad jeziora Inle Lake, to Złoty Kamień na górze Kyaiktiyo, to starożytne miasta w okolicach Mandalay, to Shwedagon Pagoda, lecz przede wszystkim to miejsce gdzie żyją najserdeczniejsi ludzie na świecie.

Pomimo trudów i prześladowań ze strony junty wojskowej, to właśnie ludzie tworzą najcenniejsze dobro tego kraju, które chce się znowu poczuć, które chce się po raz kolejny doświadczyć. Teraz już wiem, dlaczego ktoś, kto choć raz odwiedzi ten kraj, chce znowu tam powrócić.
Zapraszam wszystkich w magiczną podróż po kraju dobroci.

Sponsorem profesjonalnych wydruków zdjęć jest ABA Papier Group.

Wystawę fotografii będzie można oglądać do 26 maja 2011 r.

Autorami zdjęć z wernisażu i prelekcji są: Norbert Nowacki, Andrzej Ambroziak, Marcin Rypniewski, którym serdecznie dziękuję za możliwość publikacji.

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u