Kolory Azji wystawa zdjęć w OCK Ostrzeszów

Zapraszam na otwarcie wystawy fotografii „KOLORY AZJI”, które odbędzie się 6 stycznia 2013 o godz: 15:00 w sali klubowej OCK, ul. Gorgolewskiego 2 w Ostrzeszowie. Wernisaż będzie połączony z pokazem slajdów oraz spotkaniem z autorem.

Wystawa będzie dostępna w terminie 6 stycznia – 17 lutego 2013 r.

wystawa kolory azji

Azja zawsze kojarzyła mi się z egzotyką, palmami, pysznymi owocami, dziwnym jedzeniem, mnichami, buddyzmem i dżunglą. Jednak Azja to nie tylko wspaniałe pola ryżowe, niesamowita egzotyczna fauna i flora, interesujące zabytki. Azja to także unoszący się w powietrzu zapach mieszanki przypraw, owoców, wilgoci, smogu. To uliczne garkuchnie serwujące najsmaczniejsze i najostrzejsze potrawy świata, to pyszne soki wyciskane z dojrzałych owoców, to rewelacyjnie smakujące „malutkie” banany i inne owoce, których próżno szukać w Europie, to curry i ryż z warzywami.
Azja to przede wszystkim ludzie. Niby tacy sami jak my, a jednak inni. Dzieci, rodzina, drugi człowiek to wartości same w sobie. Przestrzeganie zasad moralnych i religijnych to nie puste słowa, a sposób na życie i życie po życiu. Bezinteresowna pomoc zbłąkanemu wędrowcowi, to zaczepki na ulicy, aby choćby chwilę porozmawiać i dowiedzieć się skąd przybywasz, to czasami tylko lub aż wymiana gestów, uśmiechów, porozumiewawczych spojrzeń.
Serdeczność i naturalność tamtejszych ludzi, interesujące zabytki architektury, przepyszna kuchnia oparta tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach,  możliwość poznania odmiennej kultury, zwyczajów, wierzeń, innego systemu wartości to tylko kilka powodów, dla których tam od jakiegoś czasu ciągle powracam.

Serdecznie zapraszam

Newsletter

Podobał Ci się artykuł i zdjęcia? Chcesz być zawsze na bieżąco i jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się do newsletter'a. Obiecuję zero spam'u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobają Ci się artykuły i zdjęcia?

Chcesz być zawsze na bieżąco?
Chcesz jako pierwsza/y otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na blogu? Zapisz się na newsletter. Obiecuję zero spam'u